Krka je v zadnji četrtini dosegla kar 31 točk in na vedno zahtevnem gostovanju v Zadru  izvlekla zmago. Foto: Zadar/Zvonko Kučelin
Krka je v zadnji četrtini dosegla kar 31 točk in na vedno zahtevnem gostovanju v Zadru izvlekla zmago. Foto: Zadar/Zvonko Kučelin

Najboljša strelca novomeške zasedbe, ki je imela kar 64-odstotni met za dve točki (23/36), sta bila s po 14 točkami Jure Balažič in Glenn Cosey, ki je s trojko sredi predzadnje minute odločil tekmo (74:79). Gostitelji so s taktičnimi osebnimi napakami želeli obrniti potek srečanja, toda v zadnjih 15 sekundah so bili Cosey, Ramljak in Jošilo nezgrešljivi s črte prostih metov.

Stefan Fundić je do odmora dosegel 21 točk, a si Zadru ni uspelo pridobiti večje prednosti in Krka je v drugem delu tehtnico nagnila na svojo stran. Foto: Zadar/Zvonko Kučelin

Fundićeva simultanka v prvem polčasu
Krka je spodbudno začela (0:5, 4:11), ob šestih zaporednih točkah srbskega igralca Stefana Fundića pa je Zadar vse bolj prevzemal pobudo in na glavni odmor odšel s prednostjo 41:36. Fundić je bil neustavljiv in je v prvem polčasu (v 15 minutah igre) dosegel 21 točk, pri čemer je zadel vseh 10 poskusov iz igre.

Ključen je bil delni niz 7:0
Sredi tretje četrtine je Krka s košem Marka Jošila spet povedla (48:49), boj za zmago je bil pred začetkom zadnje četrtine popolnoma odprt (59:55). Jure Balažič je v tretji četrtini dosegel osem točk. Zadnja četrtina je bila zelo izenačena. Na začetku predzadnje minute je Dalibor Đapa zadel oba prosta meta in Krka je povedla s 74:76, nato je trojko zadel Cosey, dva prosta meta Žiga Fifolt, enega pa Cosey za delni izid 7:0 in Krkino prednost 81:74.