Marko Luković je zadel trojko že januarja za zmago nad Olimpijo, z neverjetnim metom čez celotno igrišče pa je takole odločil še proti Ciboni. Foto: Koper Primorska/Žiga Mikeli

Dvoboj v Areni Bonifika je bil preventivno zaradi novega koronavirusa odigran pred praznimi tribunami. V uvodni četrtini so bili gostitelji boljši za točko, zaključek druge četrtine pa je pripadel Zagrebčanom. 47 sekund pred iztekom prvega polčasa so volkovi vodili za tri, nato pa je dve zaporedni trojki za 41:50 zadel Filip Bundović, ki je bil mož odločitve na prvem medsebojnem dvoboju.

Tudi tretja četrtina je pripadla Ciboni. Dvakratni evropski prvak je prednost povišal na 13, pred zadnjimi desetimi minutami pa je znašala še deset. Med 34. in 38. minuto so tigri napravili serijo 13:0, Alen Hodžić pa je izza črte zadel za 73:71. Ko je bil v razmiku dobre minute Marin Rozić dvakrat natančen za tri, so gostje povedli za pet. Do konca je tedaj ostalo še 82 sekund. Primorska je celo zapravila naslednja dva napada, nato pa je Nejc Barič približal na 75:78.

Shane Gibson je bil na drugi strani nenatančen, Sterling Gibbs pa je pet sekund pred koncem zadel prvi prosti met, drugega pa zgrešil. Nato je imel dva prosta meta na voljo Matic Rebec. Slovenski organizator igre je bil obakrat neuspešen, Luković je ujel odbito žogo, vrgel čez celotno igrišče in zadel za zmago, s katero Primorska ostaja v boju za polfinale jadranskega tekmovanja. Šest domačih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk, s 17 pa je bil najboljši Žiga Dimec. Luković je dodal 14 točk. Pri gostih je bil s 16 najboljši Rebec.

"Mislim, da ni bila kvalitetna tekma. Ciboni se je poznala živčnost, saj je bila to za njih zelo pomembna tekma v boju za obstanek. Mi nismo bili pravi, kar je posledica treningov v pomanjkljivi zasedbi. Fantje so se borili, da so prišli v ritem in na koncu z malo sreče prišli do zmage," je tekmo ocenil trener Kopra Andrej Žakelj.

Marko Jagodić Kuridža je prvo polovico sezone igral v dresu Kopra Primorske pod taktirko zdajšnjega trenerja Cedevite Olimpije Jurice Golemca. Foto: Crvena zvezda mts

Olimpija je s porazom v Pionirju močno zmanjšala svoje možnosti za preboj v končnico. Namreč aktualni prvak ima zdaj zmago več od zmajev, hkrati pa je boljši še v medsebojnem izkupičku, saj je v Stožicah klonil za 11. Ne glede na ponedeljkov rezultat v Podgorici bo Ljubljančane prehitel še Mornar, ki je dobil oba dvoboja z Olimpijo v tej sezoni.

Rdeče-beli so imenitno začeli tekmo in povedli z 8:0. Naleta Beograjčanov ni prekinila niti minuta odmora Jurice Golemca. Domača zasedba je prednost višala iz minute v minuto. Hitro je narasla na dvomestno in do konca prve četrtine je Zvezda pobegnila že na 17. Na začetku druge četrtine je najprej zadel Marko Jagodić Kuridža, nato pa za 32:11 zabil še Michael Ojo. Visoko razliko so gostitelji brez težav držali ves čas. Na začetku drugega polčasa so povedli za 22, ko je položil in zatem po osebni napaki zadel še dodatni prosti met Lorenzo Brown.

Zmaji so nato le znižali visok zaostanek, tri minute pred koncem srečanja pa prišli na -9, a je bilo to tudi vse. Jagodić Kuridža je bil prvo ime srečanja. Prispeval je 18 točk. Pri Olimpiji je bil s prav tolikimi prvi strelec Mikael Hopkin, Jaka Blažič, nekdanji košarkar Zvezde, pa jih je dodal 13.

"Zelo slabo smo odprli tekmo, premehko smo igrali v obrambi, v napadu pa smo igrali zelo nervozno in iskali rešitve z individualnimi akcijami. To je bil tudi razlog, da smo skozi celotno tekmo lovili zaostanek. Imeli smo sicer priložnost, da se vrnemo v igro in ogrozimo košarkarje Crvene zvezde, ki pa so bili tokrat bolje organizirani in bolj razigrani od nas," je povedal Golemac.

Košarkarji Krke so v soboto doma klonili pred Partizanom, ki vodi v ligi. Novomeščani so tako zapravili zmago naskoka pred tem krogom predzadnjo Mego, ki je ugnala Igokeo.