Melvin Ejim je bil z 22 točkami in devetimi skoki prvi mož Cedevite Olimpije. Z 19 točkami sta se izkazala Jacob Pullen, ki je ob tem prispeval še sedem asistenc, in Marcus Keene, Zach Auguste pa je dosegel 16 točk. Foto: Igokea/Nikola Vuruna

Zmaji so uspešne predstave iz Evropskega pokala, v katerem so dobili obe tekmi, prenesli tudi v Ligo ABA, v kateri so izgubili zadnje tri obračune. Teren v Laktaših je bil za Ljubljančane vedno neugoden, Igokea, ki je lani zaigrala v polfinalu regionalnega tekmovanja, pa je tudi letos sestavila kakovostno zasedbo, ki je med drugim presenetila Crveno zvezdo. A tokrat je bila Igokea kos Ljubljančanom le prvi polčas, v drugem polčasu so varovanci Jurice Golemca vodili že za 28 točk in tekmo mirno pripeljali do konca.

+ 5 za Igokeo
V prvi četrtini sta zmajem največ težav povzročala skok v napadu in Deshawn Stephens, ki je dosegel prvih pet točk za svojo ekipo (5:8). Cedevita Olimpija je po trojki Marcusa Keena iz težkega položaja – nad njim so storili še osebno napako, zadel je prosti met – povedla za pet točk (7:12). A Igokea je rezultat do konca tega dela igre znova preobrnila v svojo korist (25:20).

In + 5 za Cedevito Olimpijo
V drugi četrtini je Igokea dvakrat imela pet točk naskoka (30:25 in 32:27), po štirih minutah igre pa je ljubljanska zasedba po polaganju Jacoba Pullna izenačila (34:34). Po odlični podaji Luke Rupnika pod koš je zadel Zach Auguste, ki je bil uspešen tudi v naslednjem napadu za vodstvo Cedevite Olimpije za +3 (36:39). Pullen je s svojo drugo trojko povišal vodstvo na +4 (38:42). Nekdanji košarkar Krke Marko Jošilo je v nadaljevanju po trojki za izenačenje (44:44) prisilil Jurico Golemca v minuto odmora. Po tej je pet točk prispeval Keene za +4 (45:49). Prednost so zmaji do polčasa povišali na +5 (48:53).

Zmaji do +20 ob koncu 3. četrtine
Keene je po skoraj dveh minutah in pol dosegel prve točke za zmaje v tretji četrtini (51:56). Z dobro obrambo so zmaji Igokeo prisilili v napake, po atraktivnem zabijanju Melvina Ejima je ljubljanska zasedba vodila za sedem (51:58). Cedevita Olimpija je na krilih Jake Blažiča – zadel je trojko in polagal ter zadel prosti met – povedla z dvomestno prednostjo (56:66). Varovanci Jurice Golemca so vodstvo višali – po prodoru Blažiča, ki ga je zaključil z zabijanjem, in trojki Ejima so vodili za 18 (57:75). Miniserijo Igokee je s trojko prekinil Edo Murić (61:78). Pullen je ob koncu dosegel še tri točke za +20 (61:81).

Keene s trojko do stotice
Ejim s polaganjem, Pullen in Rupnik pa s trojkama so prispevali prve točke v zadnji četrtini za +28 (61:89). Igokea je odgovorila z delnim izidom 10:0 (71:89). Po posvetu z Golemcem so zmaji znova zaigrali agresivneje v obrambi, uspešni so bili tudi v napadu za +22 (71:93). Igokea je s hitrimi protinapadi znižala zaostanek na 14 točk (83:97). Keene je s trojko dobro minuto pred koncem dosegel stotico (83:100). Končni rezultat je s polovično uspešnostjo pri izvajanju prostih metov postavil Blažič.

Cedevita Olimpija v drugem polčasu gladko odpravila Igokeo

Derby brez možnosti v Novem mestu
Strelsko razpoložena Krka je tretjo zmago v Ligi ABA znova dosegla na domačem parketu.

V prvi četrtini so hitro povedli z dvomestno prednostjo (21:11), ob izteku druge četrtine pa so imeli 19 točk naskoka (50:31). Tudi v tretji četrtini so dvakrat vodili z enako razliko (58:39, 60:41). S hitrimi protinapadi pa so si v nadaljevanju priigrali prednost 22 točk (64:42). Gostje so v zadnji četrtini znižali zaostanek (78:66). Z delnim izidom 5:0 – Temple Gibbs je zadel trojko v zadnji sekundi – je Krka znova zbežala na neulovljivih+17 (83:66).

Rok Stipčević je bil prvi strelec tekme z 22 točkami.

Rok Stipčević. Foto: Liga ABA/Dragan Stjepanović