Začetek tekme je bil slab za gostitelje, po petih minutah so zaostajali že z 2:12, šele v zadnjih treh minutah prve četrtine so zaigrali nekoliko bolje in ujeli pravi ritem. Po slabi minuti druge četrtine so prvič na tekmi povedli (21:20), na odmor pa šli s prednostjo 40:34.

Toda ta jim ni zadoščala in v zadnjih sekundah so morali reševati svojo kožo za podaljšek, ki jim ga je s trojko pet sekund pred koncem zagotovil Jure Besedič. Podaljšek je nato pripadel Domžalčanom, dodatnih pet minut so dobili s 15:7. Miroslav Pašaljić je bil s 17 točkami prvi strelec Heliosa.

Rogaška popustila v končnici
Rogaška je izgubila v Sarajevu, Spars je bil boljši s 63:59. Ekipi sta bili skozi celotno srečanje izenačeni, Rogaška pa je zmago zapravila v drugi polovici zadnje četrtine, ko je dosegla le dve točki. Slabe štiri minute pred koncem je vodila z 59:55, potem pa so do konca zadevali le še domačini.

S 13 točkami je bil najboljši strelec gostov Marko Pajić, ki je prispeval še šest skokov. Rogaška je izgubila petič na osmih tekmah.