Goran Jeretin je že na prvi tekmi prinesel Olimpiji pomembno zmago. Črnogorec sicer proti Zvezdi ni blestel. Foto: Liga ABA
Žiga Dimec
Mladi center Žiga Dimec je odlično izkoristil priložnost. V 19 minutah je bil iz igre nezgrešljiv. Dosegel je 11 točk. Foto: Liga ABA

Črnogorski organizator igre, ki je svoj čas igral tudi za Zvezdo, je na prvi tekmi v zeleno-belem dresu ob slabem metu iz igre (1/2 za dve, 0/6 za tri) dosegel pet točk. Izkazal se je z osmimi podajami. Sicer je bil najboljši strelec Olimpije Sasu Salin, ki je prispevla 20 točk. Finec je zadel pet trojk, z 19 jih je dodal še drugi Črnogorec, ki je v zadnjem času okrepil zmaje, Vladimir Dašić. Za Zvezdo je igral tudi Omar Thomas, ki je v Italiji sprožil incident, saj je igral s ponarejenim slovenskim potnim listom.

Po prvem polčasu sta bili moštvi izenačeni, po odmoru pa so pobudo prevzeli zmaji, ki so si v tretji četrtini priigrali osem točk naskoka. Zvezda je v zadnjih desetih minutah hitro ujela priključek in prek Bojana Popovića celo povedla. Nekdanji organizator igre srbske izbrane vrste je v zadnji minuti zadel za 72:69. Odgovoril je Deon Thompson, ki je s črte prostih metov izenačil. Jeretin je nato poskusil za tri, a je zgrešil, nato izsilil osebno napako Filipa Čovića. Črnogorec je prvi prosti met zgrešil, drugega pa zadel. Na drugi strani je Čović zgrešil met za zmago.

Kljub velikemu preobratu slavje gostov
Cedevita si je že v prvi četrtini priigrala prednost 16 točk, do odmora pa je gostiteljem uspelo razliko nekoliko znižati (28:38). Po prihodu iz garderobe so sledile minute v znamenju Laščanov, ki jim je uspel delni izid 11:0 in zaostanek so uspeli zmanjšati na vsega štiri točke.
Dobrih sedem minut pred koncem srečanja je Zlatorogu celo uspelo priti v vodstvo. S črte prostih metov sta prednost priigrala Daniel Vujasinović in Mitja Nikolić. Vrsta Dražena Anzulovića je hitro našla odgovor, naredila serijo 19:0 in na koncu zanesljivo slavila.

Pri Cedeviti je bil s 24 točkami najboljši Vedran Vukušić, 17 jih je dodal Miro Bilan, 12 pa slovenski reprezentant Matjaž Smodiš. Pri Zlatorogu je bil s 14 najboljši Hrvat Jure Škifić.