Klemen Prepelič je sijajno odigral finale in bil ključni mož za zmago Reala nad Baskonio. Foto: www.alesfevzer.com

Prepelič, ki je letos okrepil Real, je na turnirju v La Coruni odigral ključno vlogo. V igro je prvič prišel v tretji četrtini in bil najzaslužnejši, da je Real hitro izničil zaostanek 50:56.

Najprej je uspešno končal prodor, nato zadel še trojko in Real je zaostajal le za točko (55:56). V zadnji minuti tretje četrtine je z novo trojko (z več kot osmih metrov) poskrbel za Realovo vodstvo 61:58. V manj kot štirih minutah je tako Prepelič dosegel osem točk, na koncu pa je (v manj kot dvanajstih minutah igre) zbral 13 točk ob metu za tri 3/4 in za dve 2/2.

Prepelič je bil drugi strelec evropskih prvakov, dve točki več je dosegel Sergio Llull, MVP superfinalnega turnirja.

Anthony Randolph, ki je v ponedeljek v Stožicah verjetno še zadnjič igral v slovenskem dresu, je v 18 minutah pomagal z osmimi točkami. Tekmo je ob Llullu, Causeurju, Taylorju in Tavaresu začel v prvi peterki.

Real Madrid je petič (a prvič po letu 2014) dvignil superpokalno lovoriko.

V polfinalu je Real (Randolph 12, Prepelič 2) premagal Monbus Obradoiro z 81:61, v drugem polfinalu pa je Baskonia ugnala Barcelono z 79:76. Jaka Blažič je za poražence v dobrih 17 minutah dosegel tri točke.