Klub z Obale je upravičil vlogo favorita, tekmo je nadzoroval od začetka do konca, največ so vodili za 25 točk.

Pri Novomeščanih je Marko Jošilo dosegel 20 točk, pri Koprčanih pa je Lance Christopher Harris vknjižil 23 točk.

Tigri hitro do dvomestne prednosti
Krko je v vodstvo povedel Ivan Ramljak (2:0), a so gostje hitro prevzeli vodstvo in ga višali, največ so vodili za 11 točk (9:20). Za konec 1. četrtine je trojko zadel Žan Mark Šiško, s čimer je gostujoča ekipa ohranila dvomestno prednost (13:23).

Novomeščani so drugo četrtino odprli z miniserijo 4:0, trener Kopra Primorske Jurica Golemac je takoj posredoval z minuto odmora, ki se je obrestovala. Njegovi varovanci so namreč znova zaigrali na polno, kar jih je pripeljalo do 20 točk naskoka (17:37).

Tigri so tudi po vrnitvi z odmora nadaljevali dobro igro, ob koncu 3. četrtine pa so po trojki Harrisa povedli z najvišjo razliko 25 točk (52:77).

Tolikšna je bila razlika tudi slabih pet minut pred koncem (60:85), kar je zadostovalo za lahek sprehod tigrov do četrte zmage v Jadranski ligi. S tem so se vsaj začasno povzpeli na vrh lestvice.

Golemac zelo zadovoljen z obrambo v prvem polčasu
"Odlična obramba v prvih 20 minutah je nakazala pravo smer. Bili smo izredno osredotočeni in razpoloženi. Zdaj je čas za krajši počitek in nato gremo naprej! Velika zahvala gre našim najzvestejšim navijačem, ki nas niso pustili same niti v Novem mestu," je bil zadovoljen Golemac.