FMP je že zgodaj prišel do zajetne prednosti, ki je kljub prebliskom oslabljena ekipa iz Kopra ‒ v Srbijo je potovalo le deset igralcev ‒ ni zmogla izničiti. Domači so med drugim popolnoma prevladali v skoku, ki so ga dobili s 45:25.

Sorodna novica Glede na nesoglasja je uspeh, da se liga sploh igra

FMP ušel na 35:13
Domača ekipa je že v sedmi minuti vodila z 21:4, proti koncu četrtine so se izbranci Andreja Žaklja nekoliko približali, a slabo začeli tudi drugo četrtino, ko so gostitelji pobegnili celo na 35:13. A spet se je Primorcem uspelo pred glavnim odmorom rahlo približati, Luka Vončina je zadel trojko za izid polčasa.

V drugem pa so domači bolj ali manj brez težav ohranjali varno razdaljo, tako da zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva. Pri domačih je z 20 točkami in 12 skoki prednjačil krilni center Sava Lešić, pri gostih je Vončina dosegel 17, Jurij Macura pa 15 točk. Koper Primorska bo v 2. krogu 10. oktobra gostil Cedevito Olimpijo.