Matej Rojc z 20 točkami ni mogel preprečiti poraza Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Krka se je odpovedala sodelovanju v Pokalu eurochallenge, zato je bil to za Novomeščane prvi nastop v prvem delu Lige Telemach v zadnjih štirih sezonah. Trener Aleksandar Džikić je dejal, da bodo zmagovali le ob kar najbolj zavzetem pristopu.

Tokrat ga niso pokazali, čeprav se jim je na drugi strani upiralo le sedem igralcev, kolikor jih je imel na voljo trener Grosbasketa Teo Hojč. Vsi so prikazali veliko borbenost in voljo do uspeha ter na koncu zasluženo zmagali.

Armstead zaradi prehlada ni igral
Zaostajali so le na začetku tekme (2:11), nato pa so vzpostavili ravnotežje in ga držali do konca. Ko je Krka, za katero zaradi prehlada ni igral organizator igre Malcolm Armstead, na začetku zadnje četrtine povedla z nekaj koši razlike, je kazalo na pričakovan uspeh, toda Grosbasket se ni predal.

Tri minute pred koncem so gostitelji povedli s 65:62, nato s 67:63, senzacija pa je postala realnost, ko je slabo minuto pred koncem Jasmin Hukić zgrešil dva prosta meta. Pri izidu 72:66 so imeli gostitelji odprto pot do zmage, ki so jo prehodili zanesljivo in zasluženo. Blestela sta Matija Trampuš (21 točk) in Boban Tomić (20 točk), pri Krki je bil najučinkovitejši Matej Rojc (20).
"Čestitke domačim košarkarjem za zmago. Moji mladi fantje so dobili priložnost. Z več izkušnjami bodo prišle tudi boljše predstave," je dejal Džikić.