Vesel sem, da smo se na koncu zbrali in uspešno zaključili to tekmo. Upam pa, da bomo v prihodnjih tekmah vseeno prikazali nekoliko več zbranosti skozi celo tekmo.

Simon Petrov, trener Krke

Novomeška zasedba je dosegla tretjo zmago v državnem prvenstvu, ljubljanska pa je še tretjič izgubila.

Varovanci Simona Petrova so bili veliki favoriti, a tega večji del tekme niso dokazali. Gostje so začeli zelo podjetno in po dobrih štirih minutah vodili z 11:3, na krilih učinkovitega Aljaža Stoparja, ki je v prvi polovici tekme dosegel kar 19 točk, pa so bili v prednosti večji del prvega polčasa.

Ilirija je sedemkratnim slovenskim državnim prvakom kljubovala tudi v drugem polčasu in si v 31. minuti priigrala sedem točk naskoka (78:71).

V prelomnih trenutkih dvoboja so dolenjski košarkarji vendarle strnili svoje vrste in v 34. minuti po zadeti trojki Jakova Stipaničeva izenačili na 82:82. Zaključek tekme je bil zelo izenačen in negotov, obe ekipi sta prikazali zelo živčno predstavo, več pa je zmogla Krka, saj med 33. in 39. minuto sploh niso prejeli točke. Minuto in 21 sekund pred koncem je imela Krka dve točki prednosti (90:88), a gostom jih ni uspelo več ujeti. Krka je vodila že za devet točk, s trojko pa je razliko zmanjšal Ružić (97:91).

V novomeški ekipi sta bila najučinkovitejša Blaž Mahkovic z 29 in Jure Lalić s 16 točkami, v ljubljanski pa Stopar z 28 točkami.

Rogaška stoodstotna
Še neporažena Rogaška je v tretjem nastopu v elitni slovenski ligi gostovala v Šenčurju in ostaja 100-odstotna v domačem tekmovanju. Gorenjci, ki so imeli polovičen izkupiček iz prvega para tekem, so bili blizu zmagi in izenačenju z Rogaško na razpredelnici, a v zadnjih sekundah niso našli akcije, s katero bi izsilili vsaj podaljšek. Za zadnji napad jim je po uspešnem skoku Dina Murića pod svojim obročem ostalo pet sekund, kar pa je bilo premalo, da bi ogrozili obrnili izid.

Gostitelji so skozi vse srečanje lovili priključek in prvič povedli v drugem delu, kjer so imeli najvišjo prednost pri izidu 33:27. Napet obračun, v katerem je bila v večjem delu v prednosti Rogaška, se je nadaljeval vse do konca, ko so Šenčurjani v zadnjem delu izničili zaostanek 65:71 in dve minuti pred koncem povedli s 77:76.

A Rashun Jarrel Davis in Stefan Mijović sta Rogaški vrnila tri točke prednosti, domačim pa so se v naslednjih štirih poskusih zatresle roke in šele 18 sekund pred koncem je Marko Popadić z zadetima prostima metoma Šenčur pripeljal na točko zaostanka. Mijović je po prekršku pet sekund pred koncem tekme zadel prvega od dveh prostih metov, Šenčur pa v zadnjih petih sekundah ni našel poti do nasprotnega koša.