Edo Murić je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Novomeščani so sezono v Jadranski ligi začeli po pričakovanjih - doma so prepričljivo odpravili madžarski Szolnoki Olaj, a v sredo jim podoben podvig ni uspel. Beograjčani, ki veljajo za glavne favorite v letošnji sezoni, so bili od začetka do konca boljši tekmec, že v uvodnih minutah so povedli s 7:0 in vodstvo obdržali do konca.

Zadnja četrtina zgolj formalnost
Čeprav je gostitelje vodil pomožni trener, saj je glavni strateg Partizana Duško Vujošević na tribuni odslužil prvo izmed treh tekem kazni zaradi neprimernega vedenja in izključitve na prejšnji tekmi proti Zadru, so imeli Beograjčani vse niti v svojih rokah. Že v uvodnih minutah so povedli z 12:3, z izjemo nekaj minut navdihnjene igre Krke v prvi četrtini pa njihova zmaga niti za trenutek ni prišla pod vprašaj. Razlika se je pred odmorom povzpela na dvomestno število (41:28), pred zadnjimi desetimi minutami je bilo že 62:40, tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost.

Pri Krki, ki je zadela vsega eno trojko iz 13 poskusov, zbrala skupaj le 15 skokov in izgubila kar 18 žog, so največ točk dosegli Edo Murić (16), Jure Lalić (12) in Domen Lorbek (10). Na drugi strani je bil najboljši Dejan Musli s 15 točkami in 7 skoki.