18-letni Luka Ščuka je bil najboljši strelec Olimpije ob zmagi nad Hopsi s 97:48. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeščani so s 105:66 premagali Šentjur in upravičili vlogo favoritov. Krka je zadela petnajst trojk iz 30 poskusov, bila je boljša v skoku (38:32) in pri podajah (26:12), imela pa je dovolj razpoloženih posameznikov, čeprav nista igrala prvi organizator igre Roderick Rodney Camphor in najboljši skakalec Adin Vrabac. Po 16 točk so dosegli Leon Stergar, Luka Lapornik in Rok Stipčević. Pri Šentjurju pa je najboljši igralec prav tako dosegel 16 točk – Žiga Habat.

Olimpija nadigrala Hopse s +49
Cedevita Olimpija je rutinirano opravila prvo nalogo v končnici, saj je Hopse nadigrala s 97:48. Ljubljančani so vprašanje zmagovalca rešili že v prvih desetih minutah. Vodstvo 34:16 so do odmora nadgradili na 50:21, tako da sta lahko v nadaljevanju trenerja priložnost ponudila vsem igralcem. Pri Cedeviti Olimpiji je zaigralo vseh enajst igralcev na klopi in vsi so se vpisali med strelce. Najboljšo predstavo v članskem dresu je prikazal 18-letni Luka Ščuka, ki je v dobrih 22 minutah na parketu dosegel 18 točk. Pri gostih je izstopal le Žiga Jurček, ki je dosegel 22 točk ob metu 7:11 oziroma 4:6 za tri točke.

Gabrovšek in Nichols povlekla Rogaško do zmage
Rogaška je z 82:76 ugnala Terme Olimia. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Rogaška je z delnim izidom 8:0 prišla do vodstva 75:69, ki ga je Sandi Čebular dobri dve minuti pred koncem izničil s sedmimi zaporednimi točkami. V naslednjem napadu je David Gabrovšek (18 točk, pet skokov) zadel za vnovično vodstvo domačih, delo pa je dokončal prvi strelec Rogaške David Nichols (25 točk, 11 podaj) z dvema košema za zmago z najvišjo prednostjo na tekmi. Čebular je tekmo končal pri 27 točkah, Anže Cerkovnik jih je prispeval 17.

Helios vodil že za 25 točk, na koncu Šenčur ugnal za osem
Helios je unovčil to, da je nastopil v polni postavi, medtem ko sta pri Gorenjcih znova manjkala ključna posameznika Dino Murić in Ramo Rizvić. Helios Suns je vodil od prve do zadnje minute, odločilno prednost pa si je priigral v drugi četrtini, ki jo je dobil z 22:11. V zadnjih desetih minutah je Šenčur precej omilil poraz; Helios je namreč že vodil s 25 točkami prednosti. Pri domačih se je vseh deset igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce – po 12 točk sta zbrala Reginald Keely in Mihailo Sekulović, na drugi strani pa sta jih po enajst vknjižila Dražen Bubnić in David Kralj.