Krka je še držala priključek v uvodni četrtini (23:18), nato pa se je razigral Luka Aščerić, dvakrat je zadel izza črte in z osmimi zaporednimi točkami zagotovil Megi prednost s 37:24. Ob odmoru so imeli gostitelji v dvorani Pinki kar 15 točk naskoka (48:33).

Krka se je prebudila prepozno
Na začetku zadnje četrtine ni prav nič kazalo na preobrat. Devet minut pred koncem je Filip Stanić povišal na 66:49. Gostitelji so se nato prehitro sprostili. Đapa, Miha Škedelj in Luka Lapornik so bili natančni izza črte in pet minut pred koncem je Krka ujela priključek (70:66). V predzadnji minuti je Mega vodila s 74:70, Krka pa je preveč poskušala z meti od daleč, Dominik Mavra in Marko Jošilo nista bila natančna, sijajni Aščerić (24 točk, 5/5 za tri) pa je zadel za tri točke 53 sekund pred koncem in tekma je bila odločena (79:70).

Izstopal je le Đapa
Blestel je Đapa, ki je trojke metal 5/6, s 17 točkami. Tudi Jure Lalić (11 točk, 5/6 iz igre) ter mladi Miha Škedelj (10 točk, 4/6 iz igre) sta se izkazala. Kapetan Jaka Balažič je soigralce zaradi petih osebnih napak zapustil v ključnih minutah, Luka Lapornik, ki je metal iz igre 2/8, prav tako, Dominik Mavra je bil še bolj nenatančen (3/10 za dve, 0/4 za tri), Marko Jošilo pa je dosegel le dve točki (1/4 za dve, 0/3 za tri).

Do konca še proti Cedeviti, Ciboni in Olimpiji
Krka je prejšnji teden doživela grenak poraz doma proti FMP-ju, ko je zapravila lepo prednost v končnici. Izbranci Simona Petrova imajo zelo neugoden razpored. V naslednjem krogu gostijo Cedvito, nato gostujejo v Zagrebu pri Ciboni, v zadnjem krogu pa se bosta 17. marca ob 21.00 v dvorani Leona Štuklja pomerili Krka in Petrol Olimpija. Ta tekma lahko odloča o obstanku v Ligi ABA, saj sta obe slovenski ekipi trenutno na dnu z le petimi zmagami. Zadnje mesto v Ligi ABA pomeni izpad v drugoligaško jadransko konkurenco, predzadnje, na katerem so trenutno Ljubljančani, pa vodi v kvalifikacije za obstanek v elitni druščini.