Simon Petrov je bil zelo jezen v končnici, ko so njegovi izbranci izpustili iz rok pomembno zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Za Krko je bila to ena ključnih tekem v sezoni in idealna priložnost za pobeg z dna lestvice, zato je poraz zares grenak. Novomeščani so zadnjo četrtino izgubili kar z 9:25, gostje so v zadnjih štirih minutah z delnim izidom 12:1 dosegli preobrat. Zelo se je poznalo, da je zaradi viroze imel omejeno minutažo Marko Jošilo. Igral je le tri minute in ni niti enkrat vrgel na koš. Krka in Petrol Olimpija sta tako na zadnjih dveh mestih Jadranske lige s po petimi zmagami.

Krka imela vse v svojih rokah vse do 37. minute
Gostitelji so v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost (23:12), potem ko je Dalibor Đapa zadel dve zaporedni trojki. Do odmora je Krka povišala prednost na 40:28.

Gostje so z delnim izidom 8:0 sredi tretje četrtine povedli s 45:43. V zadnji minuti tretjega dela igre sta Luka Lapornik in Jure Balažić zadela izza črte in Krka je znova prevzela pobudo (62:51).

FMP je v zadnjih deset minut krenil agresivneje, hitro znižal zaostanek na 62:60, a Novomeščani so še pravočasno reagirali in se v 37. minuti znova oddaljili na 70:64 po košu Dominika Mavre.

Izjemni Pot odločil v končnici
V zadnjih štirih minutah je preveč neizdelanih metov z razdalje, izgubljene žoge so se kar vrstile. Slaba obramba je Srbom omogočila nekaj lahkih košev in 40 sekund pred koncem tudi vodstvo z 72:71, ki ga niso več izpustili iz rok. Blestel je Stefan Pot, ki je v zadnji minuti polagal in dodal še štiri proste mete. 24-letni branilec je bil najboljši strelec tekme v dvorani Leona Štuklja z 28 točkami. Zadel je 13 izmed 15 prostih metov.

Krko do konca rednega dela čakata še gostovanji pri Mega Bemaxu in Ciboni ter domači preizkušnji proti Cedeviti ter v zadnjem krogu s Petrolom Olimpijo.