Izbranci Aleksanda Džikića, ki igrajo tudi v Evroligi, so bili v prvem polčasu popolnoma razglašeni. V nadaljevanju so vztrajno lovili slovenske podprvake, a preobrat jim ni uspel. Luka Lapornik je prispevak 12 točk, Dalibor Đapa pa jih je dodal 11.

Udaren uvod Krke
Na začetku srečanja v Dvorani Leona Štuklja so gostitelji presenetili zasedbo iz Črne gore in dobro minuto in pol pred koncem četrtine vodili kar z 18:2. Varovanci Simona Petrova tudi v drugi četrtini niso popuščali, čeprav so gostje zaigrali bolje, in prednost je narasla na 32:12. V zadnjih dveh minutah prvega dela je Budućnost razliko nekoliko znižala (34:19).

Gostje so znižali zaostanek na pet točk
Džikić, ki je vodil tudi Krko in Olimpijo, se je v prvem polčasu večkrat razjezil, a to ni pomagalo. Branilci naslova v tem tekmovanju so se prebudili v tretji četrtini. Razigral se je Petar Popović, ki je s trojko ob koncu 30. minute znižal na 52:43.

Edwin Jackson je zadnjo četrtino odprl z metom izza črte in gostje so se približali na šest točk zaostanka. Odgovoril je Luka Lapornik za 60:49. Bliže izenačenju so bili gostje slabe tri minute pred koncem, ko Jackson znižal na 64:59, a je Jure Balažič v naslednjem napadu s trojko poskrbel, da so domači znova laže zadihali. Budućnost je imela več napadov, da se še približa, a ni bila uspešna. 16 sekund pred koncem je zmago potrdil Tim Osolnik.

Krko že v sredo v državnem prvenstvu čaka gostovanje v Tivoliju pri Iliriji, v soboto pa sledi gostovanje v Baru pri Mornarju.