Marko Luković je k zmagi Krke v slabih 19 minutah igralnega časa prispeval 11 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Prebili smo led. Najbolj pomembno je, da smo ligo za prvaka začeli z zmago. Sedaj se lahko v miru ozremo naprej. Prve tekme so vedno rizične, saj nikoli ne veš, kaj te čaka po premoru. Nocoj smo bili vseh 40 minut boljši. Današnja tekma bo šla hitro v pozabo, saj nas že v soboto čaka nova preizkušnja.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Brandon Jefferson in Gašper Okorn
Gladka zmaga Krke v Domžalah

Prvouvrščeno moštvo rednega dela iz Novega mesta je zanesljivo prišlo do uvodne zmage. Krka je imela z izjemo nekaj minut druge četrtine tekmo vseskozi pod nadzorom. Odprla jo je z delnim izidom 14:0, nato zaostala za dve točki (19:21), a je do konca prvega dela znova prevzela pobudo in odšla na odmor s prednostjo šestih točk (33:39).

Odločilni korak k zmagi so gostje naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:11, dokončno pa so dve točki na prvenstveni lestvici potrdili v zadnjih desetih minutah. Krka je dobila vse štiri četrtine in uveljavila širši nabor igralcev. Med strelce se jih je vpisalo deset, od tega so imeli štirje dvomestno številko. 14 točk sta dosegla Dominique Elliott (8 skokov) ter Ronald Curry, pri gostiteljih pa Juraj Segarić.

Jefferson nasul 22 točk Hopsom
Zmage se je veselila tudi Union Olimpija, ki je brez večjih težav ugnala Hopse s Polzele (78:60). 15-kratni državni prvak je prevladoval vso tekmo, blestel je Brandon Jefferson, ki je zadel šest trojk in dosegel 22 točk. Ljubljančani so v napadu igrali odlično, nasprotnika so zaustavljali z agresivno obrambo, edini član gostujoče ekipe, ki je presegel mejo desetih točk, je bil Milojko Vasilić (14). "Prebili smo led. Najbolj pomembno je, da smo ligo za prvaka začeli z zmago. Sedaj se lahko v miru ozremo naprej. Prve tekme so vedno rizične, saj nikoli ne veš, kaj te čaka po premoru. Nocoj smo bili vseh 40 minut boljši. Današnja tekma bo šla hitro v pozabo, saj nas že v soboto čaka nova preizkušnja," je po tekmi dejal trener Uniona Olimpije Gašper Okorn. V naslednjem krogu Union Olimpija gostuje v Rogaški Slatini, Hopsi pa pri Krki.