Košarkarji Krke drugi del začeli z zmago

Novomeščani so zadnji preostali slovenski predstavnik v Pokalu Fiba. Po prvem delu so se poslovili Helios, Laško in Tajfun, ki se niso prebili iz svojih skupin.

Maccabi Rishon se je pokazal za pričakovano močnega tekmeca. Lanski polfinalist izraelskega prvenstva trenutno vodi v domačem tekmovanju, ob izraelskem reprezentantu Shawnu Dawsonu pa ima še štiri ameriške igralce. V prvem delu Fibinega tekmovanja so bili Izraelci prvi v svoji skupini.

Lyons najboljši strelec tekme
Njihov najbolj razpoložen igralec Mark Lyons je bil dolgo nerešljiva uganka za gostitelje. V prvem delu je zadel vseh pet trojk, strelsko formo pa obdržal vso tekmo in na koncu zbral 22 točk (8/16 iz igre, 5/7 za tri). Krka je izgubila prvo četrtino (20:23), toda ekipi sta bili povsem skupaj tudi po treh četrtinah (59:59).

Sinovec natančen pri prostih metih
V končnici je Krka povedla s 77:74, po uspešno izvedenih prostih metih Stefana Sinovca (zadel je vseh sedem na tekmi) pa z 79:74. Gostje so v svojem zadnjem napadu še znižali, nato pa je Mirko Mulalić sicer zgrešil zadnji met za tri, toda zmaga je ostala doma.

Pri Krki je Sinovec prispeval 17 točk, sedem skokov in šest podaj.