Krka prepričljivo odpravila Zlatorog

rosbasket (82:74).

Pred Novomeščani so tri domače tekme. Najprej so odpravili Zlatorog, ki je v rednem delu osvojil dvorano Leona Štuklja. To je bil njun četrti medsebojni obračun, tretjič pa so slavili slovenski prvaki, ki so bili februarja boljši tudi v finalu pokala.

V prvih treh četrtinah so Laščani še držali stik s Krko, v zadnjih desetih minutah pa so domači košarkarji povsem zagospodarili na parketu in brez težav vpisali četrto zmago v Ligi za prvaka. Najvišja razlika je bila prav ob koncu srečanja. Pri Krki je bil s 24 točkami najboljši Alexis Wangmene, pri Zlatorogu pa znova Saša Zagorac, ki je ob 26 točkah ujel še deset odbitih žog.

Po dveh zaporednih zmagah je Rogaška znova zmagala. Doma je bila boljša od Grosupeljčanov in upravičila favorizirano vlogo. Vse do zadnje četrtine so gostitelji imeli pobudo, a se je Grosbasket vrnil in celo povedel s 67:66. Do konca je bilo še pet minut, Slatinčani so v zadnjih dveh minutah odlično odigrali v obrambi in po izidu 76:74 gostje niso dosegli več točk. Dražen Bubnić in Sandi Čebular sta bila najbolj razigrana pri gostiteljih. Dala sta 23 oziroma 21 točk, Mensud Julević pa jih je na drugi strani dosegel 20.

Union Olimpija je v petek premagala Tajfun (67:86).