Afik Haim Nissim je dosegel zadnje tri točke Krke na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka tesno ugnala Helios

V zadnjo četrtino je Krka vstopila s prednostjo 10 točk, a je Heliosu z dobro obrambo uspel preobrat. Nekaj več kot štiri minute pred koncem tekme je Darnley Earl Gay Domžalčane povedel v vodstvo s 66:67, Drago Pašalić pa je tri minute pred zadnjo sireno s polaganjem prednost gostov povišal na 67:72. Jure Besedič je nato še nekoliko povečal naskok Heliosa (68:74).
Prepelič ob koncu zgrešil za tri
Prosti meti Jureta Balažiča in Simona Petrova so 20 sekund pred koncem poskrbeli za izenačenje (74:74), Afik Nissim pa je zadel za vodstvo Krke s 76:74, vendar je Helios z novima prostima metoma še enkrat poravnal izid. Končni izid je z enim zadetim prostim metom postavil Nissim, saj je Prepelič ob koncu na drugi strani zgrešil met za tri točke.
Novomeščani so sicer izvrstno začeli tekmo in v 13. minuti po trojki Simona Petrova povedli s 30:15. Pozneje so prednost povišali tudi že na 18 točk, a nato je zbranost v njihovi igri malce padla, kar so Domžalčani izkoristili in zaostanek do odmora prepolovili (41:32).
V zadnjem krogu bo Krka v soboto gostovala v Ljubljani pri Olimpiji, ki je tokrat s 65:80 slavila v Šentjurju. Prvo četrtino so gostitelji dobili z 28:18, vendar so nato zeleno-beli že v drugi četrtini (25:5) stvari postavili na svoje mesto. Šentjur je bil zadnjič blizu po nekaj manj kot dveh minutah zadnje četrtine, ko je bilo 60:67.