Malcolm Armstead je znova odlično poveljeval novomeški igri. Foto: Nebojša Tejić/ABA
Krka po treh krogih še brez poraza

Novomeščani so v prvih dveh krogih vknjižili dve prestižni zmagi proti zagrebški Cedeviti doma in v gosteh proti Partizanu, tokratne nasprotnike pa nadigrali zlasti v drugem polčasu.

Armstead znova s klopi uigral Novomeščane
Po nekoliko neprepričljivem začetku, ko so izgubili pet žog v uvodnih minutah, so slovenski prvaki po vstopu prvega igralca Malcolma Armsteada (hitro je zadel dve trojki zapored) začeli kontrolirati potek tekme, tako da se je v drugi četrtini tehtnica nagnila na domačo stran.

Izredna ekipna predstava slovenskih prvakov
Po protinapadu Nebojše Joksimovića so v 13. minuti znova povedli (24:23), vodstvo osmih točk pa v drugem polčasu le še nadgrajevali. Po trojki Mirka Mulalića je prednost v 23. minuti znašala 13 točk (43:30), po novih dveh trojkah zapored Mulalića v 29. minuti tekme pa že 15 (62:47). Slovenski prvaki se nato niso več ozirali nazaj, po prostih metih Mateja Rojca v 33. minuti je prednost znašala že 20 točk (72:52). Pri gostiteljih je bilo dvomestnih kar šest košarkarjev, znova pa je bil prvi strelec tekme Armstead s 17 točkami in kar 10 podajami.

Krka ostaja brez poraza
Krka ob Crveni zvezdi in Budućnosti tako ostaja ena izmed treh ekip, ki so še neporažene v sezoni. Slovenski prvaki bodo prihodnjo soboto v 4. krogu gostovali pri Igokei, ki v novi sezoni še ni dosegla zmage. Union Olimpija je v soboto prvič izgubila, v Beogradu so bili boljši prvi favoriti tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde s 73:65.