Erjon Kastrati je bil najbolj zaslužen za preboj Krke na zaključni turnir. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeški košarkarji so zadnji polfinalisti zaključnega turnirja, ki bo v soboto in nedeljo. V soboto se bodo srečali s Hopsi, drugi polfinalni par pa sestavljata Zlatorog in Union Olimpija. Krka je bila tokrat vso tekmo v vodstvu, malce bolj vroče je postalo le v zadnjih minutah, a je domačim uspelo obdržati nekaj točk prednosti.

Novomeščani so bili tisti, ki so imeli v prvem polčasu pobudo, saj z izjemo uvodnih trenutkov niso zaostajali. V 18. minuti so prvič povedli za devet točk, ob odmoru pa so imeli sedem točk naskoka (36:29).

Dolenjci so nov korak k zmagi naredili sredi tretje četrtine, ko so prvič pobegnili za dvomestno število točk po zaslugi Erjona Kastratija (47:35).

Zadnjih deset minut so Primorci začeli z desetimi točkami minusa, kar jim je dajalo še upanje na preobrat. Delni izid 8:0 na začetku zadnje četrtine je tehtnico že močno nagnil na stran domačinov (61:43), toda gostov to še ni odgnalo, saj so vrnili z enako mero in se slabih šest minut pred koncem približali na 61:53.

Novomeščani so nato strnili vrste, znova pobegnili na varno razdaljo, toda ob koncu le poskrbeli za malce bolj vroč zaključek, saj so gostom dopustili dve trojki, po katerih je bila razlika minuto in deset sekund pred koncem le še pet točk (66:61). Dobre pol minute pred zadnjo sireno je bila razlika le še štiri točke (67:63), a je Kastrati zatem zadel prosti met, nato pa dobil še skok v obrambi in tekma je bila odločena.

S 15 točkami in osmimi skoki je bil pri Krki najboljši Kastrati, pri gostih je Duda Sanadze dosegel 18 točk, Nikola Gajić pa je sedmim točkam dodal 14 skokov.

Mihevc: Takih padcev si na pokalnih tekmah ne smemo dovoliti
"Čestitam svojim fantom za zmago in uvrstitev na zaključni turnir. Tekmo smo dobili predvsem zaradi moštvene igre in visokega ritma v obrambi. Pomembna je bila le zmaga. Imeli smo vzpone in padce, še posebej pri +18 v zadnji četrtini smo padli. Tega si na pokalnih tekmah ne smemo dovoliti, a je vse skupaj zaradi visokega ritma igre tudi razumljivo. Fantje so dali res vse od sebe in zasluženo smo zmagali," je bil zadovoljen trener Krke Dejan Mihevc.

Aleksander Sekulič ni bil preveč potrt: "Ponosen sem na fante, ki so v zadnjih dveh dneh odigrali dve dobri tekmi. Žal se ni izšlo po naših željah, da bi napredovali v polfinale pokalnega tekmovanja. Smo pa pokazali določene kvalitete in karakter, kar je spodbudno pred nadaljevanjem prvenstva. Krka je stavila na fizično moč, pri tem pa žal nismo bili konkurenčni. Glave gor, mi bomo delali naprej in verjamem, da bo ta ekipa samo še boljša."