Košarkarji Krke so z drugo zmago potrdili visoke ambicije v Ligi za prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Helios je imel v prvi četrtini že enajst točk prednosti, ob polčasu pa je semafor kazal 46:41 za goste. Domžalčani so v 35. minuti po dveh trojkah Jake Brodnika povedli s 76:71, nato pa se je ustavilo.

Krka je s koši Domna Bratoža naredila delni rezultat 10:0 in dve minuti pred koncem prišla do prednosti 81:76, kar je bilo odločilno. Heliosu se ni uspelo več približati.

Pri Krki je šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Najboljši je bil Marko Jošilo z 18, petnajst jih je dodal Žiga Dimec. Na drugi strani jih je Blaž Mahkovic prispeval 22, po 17 pa sta jih dodala Jaka Brodnik in Jure Pelko.
"Helios se je ponovno izkazal kot zelo trd nasprotnik. Nikakor nismo mogli zaustaviti njihovega meta iz razdalje, ko pa smo se v obrambi pomaknili bolj ven, pa so nam težave povzročali s prodori. Vseeno smo s požrtvovalno igro uspeli preobrniti potek tekme v zadnjih nekaj minutah in prišli do pomembne zmage," je dejal trener Krke Simon Petrov.

V drugi tekmi dneva je Ilirija s 84:79 ugnala Rogaško. Ta je v Tivoliju že vodila s 53:39, a jih je zasedba Saše Dončića ujela na 55:55, nato pa na krilih Jasmina Hukića tudi zlomila za 71:59. Hukić je bil z 20 točkami (trojke 6/10) ob Mitji Nikoliću prvi strelec tekme.