Košarkarji Galatasaraya so brez večjih težav ugnali Asseco Prokom, za zmago pa je najzaslužnejši odlični Jaka Lakovič. Foto: EPA
Montepaschi Siena
Košarkarji Siene so s preobratom slavili v Kazanu. Foto: EPA

Slovenski organizator igre je igral zares fantastično, zadel je kar šest trojk od sedmih poskusov, znašel pa se je tudi v obrambi, kjer je dobro preprečeval napade nasprotnika. Pri domači ekipi sta bila s 15 točkami najučinkovitejša Adam Hrycaniuk in Donatas Motiejunas. Pri Galatasarayu je bil najboljši prav Lakovič, 12 točk je še prispeval Preston Shumpert.

Siena s preobratom do zmage
Zmagovito je sezono v Evroligi začela tudi Siena (71:79). Košarkarji iz Kazana so tekmo začeli solidno in kmalu smuknili v vodstvo, ki so ga zadržali do polčasa, čeprav je njihova prednost v drugi četrtini začela kopneti iz minute v minuto. Pri domačih je bil neustavljiv Henry Domercant, ki je Italijanom do polčasa nasul že 14 točk, na koncu pa jih je zbral kar 30. Toda gostje se niso dali, pridno so nabirali točke, ob sireni pa je trojko zadel Bo McCalebb in poskrbel, da je Siena ob odmoru po zaostanku za devet točk (29:20) zaostajala le še za točko (44:43). V nadaljevanju so Italijani pokazali zobe, razigral se je McCalebb, ki je štiri minute pred koncem zadel odločilna prosta meta za 61:73.