Jason Kidd je najbolj nepozaben trenutek doživel pred dvema letoma, ko se je z Dallasom veselil naslova prvaka v Ligi NBA. Skupaj z Dirkom Nowitzkim (MVP finala) in Jasonom Terryjem je tvoril udarni trio. Foto: EPA

"Moja kariera v košarki je bila neverjetna. To je bilo enkratno potovanje, toda po 19 letih je prišel čas, da se konča. Nimam več motiva in volje, da bi nadaljeval," je dejal 40-letni Kidd in dodal, da se zahvaljuje vsem, s katerimi je v košarki sodeloval.

Z Knicksi je imel veljavno pogodbo še za prihodnji dve sezoni, a v letošnji končnici je videl, da ni več na pravi ravni. New York se je poslovil v polfinalu Vzhoda, s 4:2 je bila boljša Indiana.

Novinec leta 1995 skupaj s Hillom
"Najbolj sem ponosen na naslov, ki sem ga osvojil s soigralci v Dallasu, in na dve zlati olimpijski medalji. Takoj za tem je tudi naziv novinca leta, ki sem si ga leta 1995 razdelil z Grantom Hillom," je pojasnil Kidd, ki velja za enega najboljših organizatorjev igre zadnjega obdobja. Grant Hill je pretekli konec tedna objavil, da končuje kariero.

Pred dvema letoma osvojil tako želeni prstan
Poleg New Yorka je igral še za New Jersey, Phoenix in Dallas, ki ga je leta 1994 kot drugega (prvi izbor je bil Glenn Robinson) izbral na naboru Lige NBA. Z Mavericksi je leta 2011 tudi osvojil naslov prvaka v Ligi NBA. V finalu je Dallas s 4:2 odpravil favorizirani Miami.

Le Stockton je zbral več podaj
Na tekmah All Star je sodeloval desetkrat, njegova posebnost so bile podaje. V karieri jih je zbral 12.091, kar ga na lestvici najboljših asistentov Lige NBA za Johnom Stocktonom (15.806) uvršča na drugo mesto. Odlično je tudi kradel žoge nasprotnikom. V Ligi NBA je odigral 1391 tekem, v katerih je povprečno zbral 12,9 točke, 6,3 skoka in 8,7 podaje.

Z ameriško reprezentanco je v letih 2000 in 2008 postal tudi olimpijski prvak.