Luka Dončić na obeh gostovanjih ta konec tedna ni presegel 30 točk. Preveč je odvisno od najboljšega strelca v Ligi NBA, obramba pa je zares slaba. Foto: AP

Luka Dončić je zbral 27 točk, 12 skokov in 5 podaj v 35 minutah. Zadel je tri trojke iz sedmih poskusov in zgrešil kar pet prostih metov (4/9). Izgubil je tudi šest žog. Spencer Dinwiddie je dosegel 22 točk, Christian Wood pa jih je dodal 21.

Reggie Bullock je počival po zelo slabi predstavi v Torontu. Na zadnjih petih tekmah je zadel le štiri trojke iz 23 poskusov. Tudi drugi ostrostrelec Tim Hardaway je daleč od prave forme. Tokrat je prvič v sezoni začel v udarni peterki, a je zadel le dve trojki iz šestih poskusov.

Grayson Allen je imel strelski večer kariere v Fiserv Forumu. Foto: Reuters

Janis Andetokumbo je bil najboljši strelec srečanja s 30 točkami. Imel je velikega pomočnika, saj je imel Grayson Allen imeniten strelski večer. V uvodnih 17 minutah in pol je zadel sedem trojk. Zgrešil ni niti enkrat, in to je rekord Lige NBA v prvem polčasu v zadnjih 25 letih. Bucksi so zadeli 17 trojk iz 37 poskusov.

Ostrostrelec Allen zrežiral udaren start Bucksov
Mavericksi so imeli kar nekaj težav med potovanjem iz Toronta. V Milwaukee so prišli šele sredi noči po daljši vožnji z avtobusom. Gostitelji so z delnim izidom 13:0 povedli z 18:5 po treh minutah igre. Dončić je v prvi četrtini zbral 13 točk in uspelo mu je držati priključek. Obramba Dallasa ni bila prava in Bucksi so skoraj vsak napad uspešno končali. Allen ni zgrešil, zadel je vseh pet metov za tri točke in tudi prehitel sireno z levega kota za konec prve četrtine (41:33).

Dinwiddie je dosegel 9 točk na začetku druge četrtine, ko je Dončić sedem minut počival. Milwaukee je imel vseskozi okoli 10 točk naskoka in že do odmora je dosegel 73 točk, kar je največ v tej sezoni.

Janis Andetokumbo je v ključnih trenutkih zlahka polnil koš Dallasa.  Foto: Reuters
Janis Andetokumbo je v ključnih trenutkih zlahka polnil koš Dallasa. Foto: Reuters

Ko se je Dallas nevarno približal, je odgovoril Janis
Mavericksi so najboljšo igro prikazali v prvi polovici tretje četrtine, ko so se približali na 86:85 po polaganju Dinwiddieja. Bucksi so takoj odgovorili z delnim izidom 10:0. Bobby Portis je zadel trojko za vodstvo s 96:85. Andetokumbo je v tretji četrtini dosegel 14 točk in bil najzaslužnejši za prednost osmih točk po 36 minutah (104:96).

Mavericksi v izgubljenem položaju že devet minut pred koncem
Na začetku zadnje četrtine je Dončić zadel en prosti met, nato pa Dallas več kot tri minute ni dosegel niti točke. Gostitelji so si z delnim izidom 11:0 zagotovili odločilno prednost. Jevon Carter je povišal na 115:97 devet minut pred koncem. Mavericksi se niso več nevarno približali, zato sta oba trenerja tri minute in pol pred koncem v igro poslala rezerviste.

Allen: Obroč je bil na tekmi ogromen
"Mislim, da sem se tokrat ogreval četrt ure namesto klasičnih deset minut, saj sem zgrešil skoraj vse mete. Obroč se mi je nato na tekmi zdel ogromen," je bil navdušen Allen.

Trener Miwaukeeja Mike Budenholzer pričakuje, da bo ekipa še precej močnejša, ko se bo vrnil Khris Middleton. Zvezdnik si je zlomil zapestje in še okreva po operaciji. Po dolgem odmoru bo najprej igral v razvojni ligi za ekipo Wisconsin Herd.

Dončić: Janis je trenutno najboljši igralec v ligi
"Allen je bil res vroč. Namenili smo mu različne prijeme, vendar ga nikakor nismo mogli ustaviti. Omogočili smo mu številne odprte mete in vse je zadel. Janis je bil v raketi in nismo mogli hkrati pokriti še ostrostrelca," je poudaril trener Jason Kidd po sedmem porazu na osmih letošnjih gostovanjih.

"Težko je bilo igrati proti Janisu. Trenutno je najboljši igralec v Ligi NBA," je dodal Dončić.

Bojevniki s sanjsko uvodno četrtino do zmage v Minnesoti
Minnesota je izgubila proti Golden Statu s 114:137. To je bila šele druga zmaga trenutnih prvakov na gostovanjih v letošnji sezoni. V torek se bodo pomerili z Mavericksi v American Airlines Centru.

Ključna je bila prva četrtina, ki so jo Bojevniki dobili kar s 47:27. Stephen Curry je prispeval 25 točk, 11 skokov in 8 podaj, Klay Thompson pa je zadel pet trojk iz osmih poskusov. Draymond Green je vpisal prvi dvojni dvojček v sezoni (19 točk in 11 skokov).

Ivica Zubac je blestel v Crypto.com Areni. Foto: Reuters

Zubac jezen po predstavi kariere
Ivica Zubac je s predstavo kariere zrežiral zmago LA Clippersov nad Indiano s 114:100. Hrvaški center se je izkazal z 31 točkami in 29 skoki, vseeno pa je bil jezen, ker je prejel šesto osebno napako že tri minute in 40 sekund pred koncem tekme. Želel je postati četrti košarkar v zadnjih štirih desetletjih, ki bi zbral vsaj 30 točk in 30 skokov na eni tekmi Lige NBA.

Celticsi meljejo tudi brez Tatuma
Boston je premagal Washington s 130:121, čeprav je manjkal najboljši strelec Celticsov Jayson Tatum zaradi zvitega levega gležnja. Odlično ga je nadomestil Jaylen Brown, ki je nasul 36 točk. Tekma v TD Gardnu je bila odločena že v tretji četrtini, v kateri so si Celticsi nabrali 26 točk naskoka. Trener Joe Mazzulla je poudaril, da ima izjemno širok kader. 34-letnik je odlično nasledil Imeja Udoko, ki je junija popeljal Boston v veliki finale.

Ja Morant je bil še posebej motiviran v znamenitem Madison Square Gardnu. Foto: Reuters

Trojni dvojček Moranta v Madison Square Gardnu
Zelo napeto je bilo v Madison Square Gardnu, v katerem je New York izgubil proti Memphisu s 123:127. Knicksi bi lahko izsilili podaljšek, a je Jalen Brunson (30 točk, 8/20 iz igre) sekundo pred koncem zgrešil po prodoru, Jaren Jackson pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Grizlijev.

Ja Morant je navdušil s trojnim dvojčkom (27 točk, 14 podaj in 10 skokov). Po koncu tekme ga je oče prosil za dres, ki pa ga je želel pokloniti Derricku Rosu.

"To je res noro! Z očetom sva hodila v Garden na tekme, to so bili nepozabni večeri. Ljubim to dvorano. To je velika scena, pod temi reflektorji lahko igrajo le najboljši na svetu. Vsi prijatelji so gledali današnjo tekmo," je bil vesel Morant.

Tekme 27. novembra:
MILWAUKEE - DALLAS
124:115 (41:33, 32:29, 31:34, 20:19)
J. Andetokumbo 30 (11/19 iz igre, prosti meti 8/10) in 11 skokov, Allen 25 (7/8 za tri), Holiday 16, Portis 15 in 10 skokov, Carter 14, B. Lopez 13 (2/3 za tri), Hill 5, Nwora in Connaughton po 3; Dončić 27 (10/20 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 4/9), 12 podaj in 5 skokov v 35 minutah, Dinwiddie 22 (8/13 iz igre), Wood 21 (8/17 iz igre), Finney Smith 13, Green 8, Hardaway in Kleber po 6, Powell 4, Bertans in Campazzo po 3, McGee 2.

BROOKLYN - PORTLAND 111:97
Durant 31 (12/20 iz igre, 3/6 za tri), Se. Curry 29 (7/10 za tri), Irving 22 (8/17 iz igre, 4/10 za tri); Grant 29 (5/10 za tri), Nurkić 17 in 14 skokov, Simons 15 (4/10 za tri), Lillard ni igral.

MINNESOTA - GOLDEN STATE 114:137
Edwards 26 (7/17 iz igre), Towns 21, Nowell 16 (4/7 za tri); Curry 25 (7/17 iz igre, 4/11 za tri), 11 skokov in 8 podaj, Poole 24 (9/17 iz igre), Thompson 21 (5/8 za tri).

LA CLIPPERS - INDIANA 114:100
Zubac 31 (14/17 iz igre) in 29 skokov, Powell 19, Mann 14, George, Leonard, Covington in Kennard niso igrali; Smith 23 (8/14 iz igre) in 9 skokov, Haliburton 15 in 11 podaj, McConnell 14.

ATLANTA - MIAMI 98:106
Collins 23 (11/17 iz igre) in 14 skokov, Young 22 (4/16 iz igre, 1/8 za tri, prosti meti 13/13) in 14 podaj, Hunter 18; Adebayo 32 (13/20 iz igre) in 8 skokov, Martin 20 (8/12 iz igre) in 9 skokov, Strus 16, Dedmon 13, Herro 11 (0/8 za tri), 11 skokov in 10 podaj, Butler ni igral.

BOSTON - WASHINGTON 130:121
Brown 36 (13/23 iz igre), Brogdon 17 (3/5 za tri), White 15, Tatum ni igral; Beal 30 (11/19 iz igre), Porzingis 21 (7/11 iz igre), Morris 16 (4/5 za tri), Kuzma ni igral.

DETROIT - CLEVELAND 94:102
Bagley 19 (6/12 iz igre) in 10 skokov, Burks 17, Hayes 16; Mitchell 32 (9/23 iz igre), Mobley 20 in 13 skokov, Garland 19 (4/19 iz igre) in 10 podaj.

NEW YORK - MEMPHIS 123:127
Brunson 30 (8/19 iz igre, 3/5 za tri, prosti meti 11/12), Barrett 22, Robinson 16; Morant 27 (9/20 iz igre), 14 podaj in 10 skokov, Brooks 23, Jackson Jr. 21.

ORLANDO - PHILADELPHIA 103:133
Banchero 18 (7/17 iz igre), F. Wagner 17; Milton 29 (10/13 iz igre), Harris 25 (10/14 iz igre), House 19, Embiid in Harden nista igrala.