Patrick Beverley je odlično pokrival Dončića. Večkrat sta si izmenjala tudi nekaj sočnih besed. Foto: Reuters

Tekma v American Airlines Centru se je začela s četrt ure zamude, razlog je bila močna nevihta. Skozi streho je kapljalo blizu klopi gostov. Delavci v dvorani so očistili parket okoli klopi, ogrevanje pa se je podaljšalo za 15 minut.

Niz petih zmag Minnesote je končan, ekipi pa se bosta srečali še v petek v Target Centru. Dallas se je približal Utahu v boju za četrto mesto, ki prinaša prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice. Mavericksi so preprečili tretji zaporedni poraz, takega negativnega niza ne poznajo vse od decembra.

Gostje so zelo dobro pokrivali Dončića. 23-letni Ljubljančan je zgrešil 12 metov iz igre (5/17), zbral je 10 podaj in 6 skokov, a tudi izgubil osem žog. Blestel je Dwight Powell, ki je dosegel 22 točk, zadel je vseh osem metov iz igre. Reggie Bullock je zadel šest trojk. Pri Volkovih je Karl-Anthony Towns prispeval 22 točk.

Dallas na odmor z vodstvom kljub slabi predstavi Dončića
Dončić je v prvi četrtini izgubil kar štiri žoge, dosegel pa ni niti točke. Volkovi so z delnim izidom 9:1 končali prvo četrtino in si priigrali šest točk naskoka (23:29).

Sredi druge četrtine je Dallas z delnim izidom 9:0 povedel s 43:36 po Powllovem zabijanju. Dončić je do odmora zbral 7 točk, zadel je trojko po koraku nazaj za 58:50 minuto in pol pred odmorom. Jalen Brunson je s polaganjem postavil izid prvega polčasa 60:54.

Karl-Anthony Towns je bil z 22 točkami najboljši strelec Minneoste. Foto: Reuters

Volkovi od -16 do +3
Dončić je odprl drugi del s trojko, Dallas pa si je z delnim izidom 10:0 priigral najvišjo prednost na tekmi (70:54). Minnesota tri minute in pol ni dosegla niti točke. Ob koncu tretje četrtine se je razigral Anthony Edwards in prednost Dallasa je močno skopnela, po 36 minutah je na semaforju pisalo 86:81.

Beverley večkrat razjezil Dončića
Volkovi so grizli tudi v zadnji četrtini. Beverley je ukradel žogo Dončiću in zadel trojko za izenačenje na 99:99. Ljubljančan je bilo zelo jezen, z Beverleyjem sta stara znanca iz končnic v preteklih dveh sezonah, ko je še igral za LA Clipperse. Večkrat sta se zapletla v provokativne pogovore.

Finney Smith in Bullock zadela ključni trojki
Edwards je z dvema prostima metoma tri minute pred koncem poskrbel za vodstvo Minnesote (100:103), a sta odgovorila Dorian Finney Smith in Dončić. Žoga je v napadu imenitno krožila. Dončić je dobro minuto pred koncem našel Finney-Smitha, ki je zadel trojko z levega kota, nato pa je bil natančen še Bullock za 110:105. D'Angelo Russell je z dvema prostima metoma znižal.

Znova odločilna Dončićeva podaja

Dončiću je žoga ušla in čas za napad Dallasa je potekel. Do konca je ostalo še 10 sekund. Beverley je zgrešil prvi prosti met, drugega pa je namerno zgrešil, a ujel odbito žogo. Dončiću so zapiskali osebno napako, trener Jason Kidd pa se je pritožil in imel je prav. Namesto dveh prostih metov je bil na vrsti met za žogo na sredini igrišča pet sekund pred koncem. Towns je odbil žogo do Beverleyja, Dončić pa je še pravočasno naredil osebno napako, saj je preprečil trojko za izenačenje. Beverley je zadel prvi prosti met, drugega je znova namerno zgrešil, a se je žogo odbila na levo stran in čas je potekel.

"Kmalu bo konec marca in vsi se zavedamo, da je veliko v igri. Minnesota je zelo dobra ekipa, ujeli so zmagoviti ritem in ni jih bilo lahko premagati," je povedal Kidd.

Odpisani Houston je lahko tudi neugoden tekmec
V sredo bodo Mavericksi gostili odpisani Houston, ki pa v zadnjih tednih igra sproščeno. Tokrat je odpravil Washington s 115:97. Christian Wood je nasul 39 točk, zadel je osem trojk iz devetih poskusov.

Goran Dragić je začel tekmo, čeprav je čutil bolečine v levem kolenu. V petek je padel na tekmi proti Portlandu. Foto: Reuters

Durant zrežiral zmago Brooklyna
Brooklyn je ugnal Utah s 114:106. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Netsi dobili z 38:24. Goran Dragić je začel v prvi peterki in zbral 7 točk, 7 podaj in 3 skoke v 32 minutah. Najboljši strelec tekme je bil Kevin Durant s 37 točkami. Brooklyn se je veselil že šeste zmage na zadnjih sedmih tekmah.

Kyrie Irving na domačih tekmah ne sme igrati, saj ni cepljen. Tokrat je manjkal tudi center Andre Drummond, ki je zbolel. Ben Simmons v tej sezoni ni odigral še niti ene tekme. Trener Steve Nash se zaveda, da imajo njegovi izbranci še precej rezerve pred začetkom dodatnih kvalifikacij za končnico.

Gostom iz Salt Lake Cityja se je poznalo, da so v nedeljo igrali v Madison Square Gardnu z Knicksi. Niso bili sveži. Najboljši strelec je bil Donovan Mitchell s 30 točkami.

Maxey odlično nadomestil Embiida in Hardna
Philadelphia je v obračunu vodilnih ekip vzhodne konference premagala Miami s 113:106. Trener Sixersov Doc Rivers se je odločil, da nameni zvezdnikoma Joelu Embiidu in Jamesu Hardnu počitek. Tyrese Maxey je 13 od 28 točk dosegel v zadnji četrtini, ki jo je Philadelphia dobila s 33:28. Navijači so mu namenili glasne vzklike "MVP, MVP!", ki jih v Wells Fargo Centru sicer sliši le center Embiid.

LeBron James je doživel topel sprejem v Clevelandu, kjer je pustil neizbrisen pečat. Zvezdnik Lakersov je bil zelo motiviran in v zadnji četrtini je bil neustavljiv. V bogati karieri je dobil 17 od 18 tekem proti Clevelandu. Foto: Reuters

James se je v Cleveland vrnil s trojnim dvojčkom
LeBron James, ki se je v soboto zavihtel na drugo mesto večne lestvice strelcev, se je vrnil v Cleveland, kjer je odigral enajst sezon in leta 2016 osvojil tudi naslov prvaka. Navijači so ga nagradili s stoječimi ovacijami na predstavitvi igralcev. V Rocket Mortgage FieldHousu je bil razred zase, v 41 minutah je navdušil s 105. trojnim dvojčkom kariere (38 točk, 12 podaj in 11 skokov).

Cavaliersi so odlično odprli srečanje, po devetih minutah so povedli z 31:17, ko je Kevin Love zadel trojko. Lakersi so se zbrali v drugi četrtini in ob odmoru so imeli pet točk naskoka (62:67). V tretji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu.

James je v zadnji četrtini blestel, s 13 točkami je poskrbel za mirno končnico. Obramba Clevelanda ni imel odgovora za zvezdnika Jezernikov. D. J. Augustin je zadel vse šest metov izza črte. Zbral je 20 točk, prav toliko jih je prispeval tudi Russell Westbrook. Pri Clevelandu je bil najboljši Darius Garland z 29 točkami in 16 skoki.

Lakersi so dobili šele sedmo od zadnjih 18 tekem. Do konca sezone imajo še zelo zahteven razpored in zelo verjetno bodo končali na devetem ali desetem mestu Zahoda. Anthony Davis še ni v kadru, čeprav je že prisoten na treningih po poškodbi stopala.

"V Clevelandu sem vedno igral odlično. Navijači so me spremljali skozi celotno kariero. Že ko sem bil star 9 let, so se spraševali, kdo ja ta otrok iz Akrona v Ohiu," je bil nasmejan 37-letni James, ki je neizmerno užival. Počutil se je domače, seveda v dvorani ni manjkalo navijačev v dresih Clevelanda in Lakersov z njegovim imenom.

Trener Frank Vogel je bil navdušen: "Zmanjkalo mi je besed. LeBron je nadzoroval tekmo. Kakšen neverjeten večer!"

Tekme 21. marca:
BROOKLYN – UTAH
114:106 (25:28, 28:23, 38:24, 23:31)
Durant 37 (15/23 iz igre, 4/7 za tri), 9 skokov in 8 podaj, Brown 22, Claxton 15 (7/8 iz igre), Mills 13 (3/9 za tri), Griffin 9, Dragić 7 (3/11 iz igre, 1/5 za tri), 7 podaj in 3 skoki v 32 minutah, Edwards 5, Thomas 4, Johnson 2; Mitchell 30 (5/15 za tri), Clarkson 19 (4/8 za tri), Conley 18 (3/5 za tri), Gobert 11, Gay 9, Whiteside 6, Butler 5, Forrest 4, O'Neale in Hernangomez po 2.

DALLAS – MINNESOTA
110:108 (23:29, 37:25, 26:27, 24:27)
Powell 22 (8/8 iz igre), Dinwiddie 20, Bullock 18 (6/11 za tri), Dončić 15 (5/17 iz igre, 3/11 za tri, prosti meti 2/4), 10 podja in 4 skoki v 38 minutah, Brunson in Finney Smith po 15, Kleber 3, Green 2; Towns 22 (8/17 iz igre), Edwards 19 (3/5 za tri), Russell 18, Prince 17, Beverley 8, Beasley 7, Nowell 6, Reid 5, Vanderbilt 4, McLaughlin 2.

CHARLOTTE – NEW ORLEANS 106:103
Ball (4/9 za tri) in Rozier po 17, Bridges 16, Thomas 15; McCollum 27 (10/19 iz igre), Valančiunas 24 (11/18 iz igre) in 18 skokov, Marshall 14.

CLEVELAND – LA LAKERS 120:131
Garland 29 (10/23 iz igre) in 16 podaj, Markkanen (4/10 za tri), Stevens 16; James 38 (17/29 iz igre), 12 podaj in 11 skokov, Westbrook (11 podaj) in Augustin (6/6 za tri) po 20, Johnson in Monk po 12.

DETROIT – PORTLAND 115:119
Bey (5/13 za tri) in Cunningham (10/17 iz igre) po 25, Bagley 15; Williams 23, McLemore 21 (5/12 za tri), Eubanks 17.

PHILADELPHIA – MIAMI 113:106
Maxey 28 (9/15 iz igre), Milton 20, Korkmaz 18 (4/7 za tri), Embiid in Harden nista igrala; Butler 27 (8/15 iz igre, prosti meti 11/11), Adebayo 22 in 9 skokov, Lowry 20 (6/11 za tri).

CHICAGO – TORONTO 113:99
LaVine (3/6 za tri) in DeRozan (11/14 iz igre) po 26, Vučević 19 in 13 skokov; Siakam 22 (8/14 iz igre), VanVleet in Boucher (10 skokov) po 19.

HOUSTON – WASHINGTON 115:97
Wood 39 (14/18 iz igre, 8/9 za tri) in 10 skokov, Green 17, Gordon 15 (5/7 za tri); Porzingis 22 (7/18 iz igre) in 13 skokov, Hačimura 16, Kispert in Caldwell Pope po 13.

OKLAHOMA CITY – BOSTON 123:132
Mann 35 (7/12 za tri), Gilgeous Alexander 31 (4/4 za tri), Bazley 22 in 10 skokov, Pokuševski 19; Tatum 36 (1/19 iz igre, 5/11 za tri), Brown 25 (10/19 iz igre), G. Williams 20 in 10 skokov, White in Pritchard (5/11 za tri) po 18.