Kyrie Irving se je odlično znašel z novimi soigralci. Na obeh tekmah se Dallas niti enkrat ni znašel v zaostanku. Foto: Reuters

Ekipi, ki se borita za visoka mesta na Zahodu, se bosta srečali v Golden 1 Centru tudi v noči s sobote na nedeljo. Dallas ima zdaj 31 zmag in 26 porazov ter se je še nekoliko približal tretjeuvrščeni ekipi Sacramenta (31-24).

"Računam na nastop v soboto. Vsak dan se stanje malce izboljšuje. Kyrie verjetno najbolje obvlada žogo izmed vseh košarkarjev na svetu. Zelo se veselim igranja z njim. Spencer Dinwiddie in Dorian Finney Smith sta bila moja prijatelja, zelo ju bom pogrešal," je pred tekmo povedal Dončić, ki se je zelo zabaval na klopi.

Mavericksi zadeli 18 trojk
Kyrie Irving je bil najboljši strelec Mavericksov s 25 točkami. Odlično je vodil igro, zbral je tudi 10 podaj in zadel vseh 12 prostih metov. Josh Green je dosegel 17 točk, Tim Hardaway pa 15.

Izbranci Jasona Kidda so igrali zelo moštveno, sedem igralcev je bilo dvomestnih, zbrali so 34 podaj in 11 skokov v napadu. Zadeli so 18 trojk iz 43 poskusov.

Sacramento se je znova zanašal predvsem na zvezdnika De'Aarona Foxa, ki je bil najboljši strelec tekme s 33 točkami. Domantas Sabonis je zbral 18 točk, 11 skokov in 7 podaj.

Dončić je bil nasmejan na klopi. Ekipa je funkcionirala odlično tudi brez njega. Prvih sedem tekem brez Ljubljančana je Dallas izgubil, zadnje tri pa dobil. Foto: Reuters

Bullock in Wood neustavljiva v uvodni četrtini
Sredi prve četrtine so Kralji zaostajali le s 17:19, potem pa so Mavericksi z delnim izidom 26:8 končali uvodno četrtino in si zagotovili kar 20 točk naskoka (25:45). Reggie Bullock je zadel dve trojki, potem je bil dvakrat izza črte natančen še Christian Wood, ki je v zadnjih treh minutah prve četrtine dosegel vseh 13 točk. Obramba Kraljev je bila zelo slaba.

Kralji neuspešno lovili priključek
Sredi druge četrtine je Jaden Hardy z dvema zaporednima trojkama zagotovil Mavericksom najvišjo prednost na tekmi (41:65). Sacramento je skušal s hitro igro znižati zaostanek, a je bila obramba preslaba in ob odmoru so gostitelji zaostajali s 56:74.

Ob koncu tretje četrtine je Harrison Barnes zadel trojko, Fox pa je z dvema prostima metoma znižal na 87:101 po 36 minutah.

Foxu ni uspelo zrežirati preobrata
Na začetku zadnje četrtine so gostitelji precej bolj zavzeto zaigrali v obrambi. Dallas pet minut in deset sekund ni dosegel niti točke. Sacramento tudi ni blestel v napadu, a se je na krilih Foxa približal na 96:104. Prebudili so se tudi navijači, vse glasneje je postajalo v dvorani, a je Hardawayu in Bullocku s trojkama uspelo odbiti nalet Kraljev.

V končnici je Fox končeval vse akcije Sacramenta. Z devetimi zaporednimi točkami mu je uspelo znižati na 110:116, a ostalo je le še pol minute. Irving in Bullock sta s prostimi meti potrdila zmago Dallasa.

Irving: Če bomo vsi zdravi, je nebo meja za to ekipo
"Še vedno se lovimo na igrišču. Nekaj časa potrebujemo, da se uigramo. Če bomo vsi zdravi, je nebo meja za to ekipo. Imamo zelo veliko dobrih mladih igralcev, tudi ostrostrelcev ne manjka. Sacramento je zelo dobra ekipa. Pričakujem, da bodo naredili veliko sprememb in jutri bo še težje," je razmišljal Irving.

De'Aaron Fox je veliko poskušal s samostojnimi akcijami, odprlo se mu je šele v zadnjih minutah. Foto: Reuters

Fox: 114 točk bi moralo biti dovolj za zmago
"Žoga kroži zelo hitro v napadu, odlično se gibljemo po parketu tudi, ko nimamo žoge. Začeli smo igrati zelo nesebično in zares uživam v igri," je poudaril Josh Green.

"Napad ni bil naša težava, čeprav smo zadeli le devet trojk. 114 točk bi moralo biti dovolj za zmago," je bil razočaran Fox.

"Dallas je udarno začel tekmo. Prejeli smo močan udarec in težko se je bilo pobrati v nadaljevanju," je dodal trener Mike Brown.

Andetokumbo drugi zaporedni večer blestel v Los Angelesu
Najbolj vroča ekipa v Ligi NBA je Milwaukee, ki je dobil že deset tekem zapored. Bucksi so se že drugi zaporedni večer veselili v Crypto.com Areni v Los Angelesu. LA Clippersi so bili brez Kawhija Leonarda nemočni (106:119).

Janis Andetokumbo je na zadnjih desetih tekmah v povprečju prispeval 37,6 točke, 14 skokov in 5,4 podaje. Milwaukee tudi v šampionski sezoni 2020/21 ni nanizal deset zmag. Foto: Reuters

Janis Andetokumbo je nasul 35 točk, Brook Lopez pa je dodal 22 točk in 15 skokov. Grk je v izjemni formi in Milwaukee lahko kmalu prevzame celo vodstvo na Vzhodu, saj ima Boston le zmago več.

Gilgeous-Alexander dobil obračun ostrostrelcev
V obračunu ekip, ki se borita za mesta v dodatnih kvalifikacijah na Zahodu, je Portland izgubil proti Oklahomi s 129:138. Shai Gilgeous-Alexander je izenačil rekord kariere s 44 točkami, Damian Lillard pa za gostitelje zbral 38.

Blazersi so na začetku zadnje četrtine povedli s 112:113, a so si gostje z delnim izidom 16:2 zagotovili odločilno prednost.

Embiid in Maxey strla odpor Knicksov
Philadelphia je premagala New York s 119:108. Sixersi so se vrnili po zaostanku 13 točk in zadnjo četrtino dobili s 27:15. Joel Embiid je prispeval 35 točk in 11 skokov, zgrešil je le štiri mete (14/18).

Sredi tretje četrtine je bilo v Wells Fargo Centru bolj komorno vzdušje pri zaostanku Sixersov s 74:86. Po polaganju Jamesa Hardna je Tyrese Maxey (27 točk, 5/8 za tri) ukradel žogo R. J. Barrettu in zadel trojko. Prebudil je navijače in Knicksi so bili v velikih težavah.

Julius Randle in Jalen Brunson sta zbrala po 30 točk za New York. "Tri četrtine smo igrali zelo dobro, potem pa smo nerazumljivo popustili. Philadelphia je zaigrala bolje v obrambi, imeli so precej več energije od nas. Maxey je spremenil potek tekme. Res je odličen igralec," je poudaril Brunson, ki je postal nosilec igre Knicksov, potem ko je še lani navduševal v Dallasu.