Dončić je imel uspešen večer, a na koncu je razočarano obsedel na klopi. Foto: AP

Gostitelji so bili sicer suvereni, saj so vodili od prve do zadnje minute, večji del z dvomestno razliko (največ za 22 točk), tako da zmaga nikoli bi bila vprašljiva. Luka Dončić v prvem polčasu ni bil pretirano razigran (12 točk), v drugem polčasu pa je eksplodiral (31 točk) in potrdil, da mu Clippersi enostavno ležijo. Proti tej ekipi ima najvišje povprečje (skoraj 33 točk). Višje povprečje proti eni ekipi imata le Wilt Chamberlain in Michael Jordan (ob predpostavki, da so igrali vsaj deset tekem).

Norman Powell povzroča Dallasu veliko težav. Foto: Reuters

Izvajal kar 21 prostih metov
Dončić je sicer znova veliko igral – kar 43 minut –, v katerih je bil soliden pri trojki (3/9), zelo natančen pa je bil za dve točki (9/13). Bil je zelo agresiven, sodniki so tako igralcem, ki so ga pokrivali, piskali veliko osebnih napak. Dončić je tako izvajal kar 21 prostih metov (izkoristil jih je 16), kar je le en poskus manj od osebnega rekorda.

Leonard z 12 meti iz igre do 33 točk
Pri gostiteljih je bil zelo učinkovit Kawhi Leonard, ki je dosegel 33 točk, za to pa je potreboval vsega 12 metrov iz igre (zadel je vseh 12 prostih metov). Norman Powell je s klopi dodal 27 točk.

Lakersi, nato pa dvakrat Portland
Dallas ostaja na zahodu ZDA. V noči na petek bo v isti dvorani gostoval še pri Lakersih, nato pa bo v dveh zaporednih večerih (na nedeljo in ponedeljek) gostoval še pri Portlandu.

Uvodna četrtina še znosna
Gostitelji so vodili vso tekmo. Izid je bil še najbolj poravnan v 3. minuti, ko je bilo 6:4, Dončić je dosegel prve štiri točke za svojo ekipo. Po trojki Leonarda so gostitelji prvič vodili z dvoštevilčno prednostjo (21:10), gostujoči trener Jason Kidd je bil tako prisiljen v minuto odmora. Dončić je uvodno četrtino končal pri osmih točkah in zaostanek 31:25 je bil za Dallas še znosen.

Kawhi Leonard je bil ključen pri gostiteljih. Foto: Reuters

Ob polčasu razlika 22 točk
Na začetku druge četrtine so se Mavsi približali na vsega dve točki zaostanka (35:33), a gostitelji so nato ušli s serijo sedmih zaporednih točk in prednost le še večali. Dončić je v tem delu igre zadel le en met iz igre (trojko za znižanje na 59:45), ob odhodu v slačilnico je zgolj nemočno opazoval semafor, ki je kazal visok zaostanek (69:47).

Dončić v "hipu" zbral sedem skokov
V tretji četrtini se je Dončić razigral, saj je dosegel 11 točk in kar sedem skokov in pet podaj. Tik pred iztekom četrtine je zaposlil Reggieja Bullocka, ki je zadel trojko za znižanje na 88:78, kar je bila v primerjavi z večjim delom tekme znosna razlika in je v teoriji ponujala možnost popolnega preobrata.

Kar 20 točk v zadnji četrtini
A zadnja četrtina se je začela ravno nasprotno od želja Mavsov, saj je Terance Mann zaporedoma zadel dve trojki in razlika je hipoma znova zrasla na 16 (94:78). Pri Mavsih je nato vso odgovornost prevzel Dončić, ki je bil izrazito natančen, zgrešil je namreč le eno polaganje, vsi preostali meti pa so bili uspešni. V tem delu je zbral kar 20 točk in končal pri 43 točkah. Dve minuti pred koncem je s trojko znižal na 107:99, a je na drugi strani Leonard odgovoril s tremi prostimi meti in Dallas nikakor ni mogel nazaj v igro za zmago.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Butler prinesel Miamiju zmago
Miami je premagal Oklahomo s 112:111, zadnje točke je dosegel Jimmy Butler, ki je 12 sekund pred koncem s polaganjem izenačil na 111:111, ob tem pa je bil nad njim narejen še prekršek, Butler je zadel še prosti met in postavil izid tekme. Na drugi strani je s trojko poskušal Shai Gilgeous-Alexander, a bi neuspešen.

Miami zadel vseh 40 prostih metov
Vročica je postavila nov rekord – dosegla je največ prostih metov, ne da bi pri tem zgrešila enega samega. Domači košarkarji so namreč izkoristili vseh 40 metov! Prejšnji rekord je bil star več kot 40 let, Utah je decembra 1982 na tekmi proti Portlandu zadel vseh 39 prostih metov.

Tekme 10. januarja:
LA CLIPPERS − DALLAS
113:101 (31:25, 38:22, 19:31, 25:23)
Leonard 33 (met: 9/12) in 9 skokov, Powell 27, Morris in Mann po 12; Dončić 43 (za 2: 9/13, za 3: 3/9, prosti meti: 16/21), 11 skokov, 7 podaj, 2 ukradeni žogi in 3 ukradene žoge v 43 minutah, Hardaway 16, Dinwiddie 13, Wood 12.

PHILADELPHIA − DETROIT 147:116
Embiid 36 (12/20 iz igre, prosti meti 11/11) in 11 skokov, Harden (15 podaj in 12 skokov) in Maxey po 16; Bey, Ivey in McGruder (5/6 za tri) po 17.

MIAMI − OKLAHOMA CITY 112:111
Butler 35 (6/17 iz igre, prosti meti 23/23), Strus 22 (4/12 za tri), Oladipo 19; Gilgeous Alexander 26 (9/18 iz igre), Giddey 18 (8/18 iz igre, 15 skokov in 10 podaj, K. Williams 13.

TORONTO − CHARLOTTE 132:120
Siakam 28 (10/16 iz igre), 8 skokov in 7 podaj, Trant 24 (4/10 za tri), Anunoby 22 (6/7 za tri); Rozier 33 (14/19 iz igre, 5/9 za tri), Ball 24 (4/9 za tri) in 14 podaj, Plumlee 21 (9/10 iz igre).

UTAH − CLEVELAND 116:114
Clarkson 32 (11/19 iz igre, 5/11 za tri), Markkanen 25 (6/18 iz igre) in 17 skokov; Mitchell 46 (14/27 iz igre, 7/18 za tri, prosti meti 11/11), Garland 21, LeVert in Mobley po 12.

GOLDEN STATE − PHOENIX 113:125
Thompson 29, Poole 27, Curry 24; Bridges 26, Lee 22, Washington 21, Šarić 19.

PORTLAND − ORLANDO 106:109
Lillard 30, Nurkić 22, Simons 15; Wagner 29, Carter 20 in 10 skokov, Banchero 19 in 10 skokov,