Luka Dončić si je hitro nabral štiri osebne napake, tudi met iz igre mu ni stekel. Ko se je vrnil na parket v zadnji četrtini, pa je bil neustavljiv. Foto: Reuters

20-letni Ljubljančan ostaja pri devetih trojnih dvojčkih, kar je rekord kluba v eni sezoni. Za zdaj si ga še deli z legendarnim Jasonom Kiddom. Tokrat je prispeval še 13 skokov in sedem podaj v 34 minutah.

Precej manj je igral v tretji četrtini, ko si je kmalu nabral štiri osebne napake. Trener Rick Carlisle ga je pametno pustil na klopi, vrnil pa se je deset minut in pol pred koncem, ko so imeli Netsi še točko naskoka (95:96). S tremi trojkami, dvema polaganjema in dvema prostima metoma je odločil tekmo v American Airlines Centru in preprečil tretji zaporedni poraz Mavericksov, ki jih v prihodnjih dneh čaka še pet zaporednih domačih tekem (Charlotte, Chicago, Denver, LA Lakers in Philadelphia).

Številne poškodbe na obeh straneh
Obe ekipi sta nastopili zelo oslabljeni, saj so manjkali številni člani udarnih peterk. Kristaps Porzingis, Tim Hardaway in Ryan Broekhoff so manjkali pri gostiteljih. Latvijec ima bolečine v desnem kolenu, Hardaway pa je zadnjič igral v prvi četrtini v Staples Centru proti Lakersom, ko je staknil poškodbo mišice.

Tudi Netsi imajo velike težave, saj so izgubili že četrtič zapored (najdaljši negativni niz sezone). Prvič po 22. novembru so padli pod 50-odstotni izkupiček (16 zmag in 17 porazov). Zvezdnik Kyrie Irving je zadnjič igral 14. novembra, nato pa je moral počivati zaradi poškodbe desnega ramena. Prvo tekmo v sezoni je izpustil tudi Garrett Temple.

Dončić in Dragić sta se veselila novih zmag

Brooklyn vodil ob odmoru
Netsi so odlično odprli tekmo. Taurean Prince, Spencer Dinwiddie in Rodions Kurucs so bili natančni izza črte in si po petih minutah nabrali deset točk prednosti (5:15). Dončić je s trojko po koraku nazaj znižal na 10:16, ob koncu uvodne četrtine pa sta Delon Wright in Seth Curry s trojkama poskrbela za vodstvo Dallasa z 31:30.

Netsi so z delnim izidom 8:0 znova prevzeli pobudo v drugi četrtini. Razigrala sta se Dinwiddie in Kurucs (50:58). Dončić je v prvem polčasu zbral 16 točk, osem skokov in pet podaj, Dallas pa je zaostajal s 60:65.

Šov Curryja v tretji četrtini
V tretji četrtini je Dončić hitro prejel tri osebne napake. Že po štirih minutah drugega polčasa je moral na klop, saj je imel že skupaj že štiri osebne napake, pete pa seveda Carlisle ni smel tvegati. Dirigentsko palico v napadu je prevzel Seth Curry, ki je v zadnjih šestih minutah tretjega dela igre nanizal kar 15 točk, trikrat je bil natančen izza črte in izid je bil po 36 minutah izenačen (93:93).

Ko se je razigral Dončić, Netsi niso našli odgovora
Na začetku zadnje četrtine je Prince s trojko poskrbel za zadnje vodstvo Netsov na tekmi (95:96). Ko se je spočiti Dončić vrnil na parket, gostje niso imeli več pravega odgovora. Najprej je Boban Marjanović sijajno pripravil prostor za Ljubljančana, ki je z osmih metrov povišal na 106:100. Sledili so dve polaganji in še dve trojki. Navijači so bili navdušeni. Tri minute in pol pred koncem je na semaforju pisalo 119:106 in gostje so bili v izgubljenem položaju.

Goran Dragić in soigralci so odlično zaustavili Kyla Lowryja. Foto: Reuters

Miami z izjemno consko obrambo ugnal prvake
Miami je z vrhunsko consko obrambo premagal Toronto s 84:76. Vročica še nikoli v letošnji sezoni ni izgubila dvakrat zapored. Do današnje tekme je najmanj točk proti Miamiju dosegel Charlotte (94), tokrat pa so izbranci Erika Spoelstre zares blesteli v obrambi. Goran Dragić je vseh 13 točk prispeval v drugi četrtini, ko je trikrat zadel tudi izza črte.

Raptorsi zgrešili kar 36 trojk
Deset minut pred koncem so imeli gostitelji le točko naskoka (65:64). Odločilen je bil delni izid 17:5, serijo je začel novinec Tyler Herro z dvema zaporednima trojkama. Pri prvakih se je zelo poznalo, da sta Marc Gasol in Pascal Siakam še vedno poškodovana. Raptorsi so imeli katastrofalen met iz igre (31,5-odstotka), zadeli so le šest trojk in 42 poskusov. Kyle Lowry je izza črte metal 2/12, Fred VanVleet pa 1/11.

Dragić: Vsi smo si pomagali, to je bila prava ekipna predstava
"Ključna je bila naša obramba. Vsi smo si pomagali, to je bila prava ekipna predstava. Večino tekme smo igrali consko obrambo," je bil zadovoljen Dragić.

"Če bi zadeli pet trojk več, bi dobili tekmo. Res smo jih zgrešili preveč. Prepričan sem, da bomo na naslednji tekmi našli odgovor na consko obrambo. Tako slabo ne moremo še enkrat metati za tri točke," je bil jezen Lowry.

Porter z rekordom kariere zagotovil zmago Nuggetsom
Novinec Michael Porter Jr. je zrežiral zmago Denverja v Indianapolisu (116:124). Dosegel je 25 točk (rekord kariere) in zgrešil le en met iz igre (11/12), na parketu pa je bil le 23 minut, saj je srečanje začel na klopi. Pacersi so uvodno četrtino dobili s 37:27, nato pa so popustili.

Tekme 2. januarja:
MIAMI
- TORONTO
84:76 (18:20, 24:19, 21:21, 21:16)
Adebayo 15 (7/8 iz igre) in 14 skokov, Dragić 13 (5/13 iz igre, 3/7 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 22 minutah, Herro 13, Jones Jr. 10, Butler (2/10 iz igre, 12 skokov in 7 podaj) in Leonard po 8, Nunn 7, Robinson 6, Silva 4; Ibaka 19 in 10 skokov, Lowry 15 (4/16 iz igre, 2/12 za tri), Hollis Jefferson 13, Anunoby 12 in 12 skokov, VanVleet 7 (1/11 za tri), Davis 5, McCaw 3, Boucher 2.

DALLAS - BROOKLYN
123:111 (31:30, 29:35, 33:28, 30:18)
Dončić 31 (9/18 iz igre, 5/8 za tri, prosti meti 8/9), 13 skokov in 7 podaj v 34 minutah, Se. Curry 25 (5/5 za tri), Kleber 18 (3/4 za tri), Barea in Marjanović (7 skokov) po 10, Finney Smith in Jackson po 8, Wright 5, Brunson in Powell po 4; Dinwiddie 19 (7/14 iz igre), Musa 14 (6/7 iz igre), Prince, Harris, Chandler in Pinson po 11, Jordan 10 in 10 skokov, Allen 9, Kurucs 8, Luwawu Cabarrot 7.

CLEVELAND - CHARLOTTE 106:109
Sexton 21 (4/7 za tri), Love 18, Osman 17 (7/8 iz igre); Rozier 30 (6/12 za tri), Grahamn 16 in 11 podaj, Bacon 14, Washington 14.

INDIANA - DENVER 116:124
Lamb 30 (5/5 za tri), Turner 21, Warren 20, Sabonis 18; Porter 25 (1/12 izigre), Jokić in Murray po 22, Barton 16 in 10 skokov.

MINNESOTA - GOLDEN STATE 99:84
Covington (10 skokov) in Napier po 20, Reid 13; Robinson 16, Paschall 13.

CHICAGO - UTAH 98:102
LaVine 26 (9/26 iz igre), Carter (13 skokov) in Markkanen po 18; Bogdanović 19, Gobert (12 skokov) in Mitchell po 17.

SAN ANTONIO - OKLAHOMA CITY 103:109
DeRozan 30 (13/25 iz igre), Aldridge 22 in 11 skokov, Walker 16; Gilgeous Alexander 25 (10/18 iz igre), Schröder 19 (3/5 za tri), Paul 16 in 8 podaj, Adams 14 in 9 skokov, Gallinari 13.

SACRAMENTO - MEMPHIS 128:123
Fox 27 (9/18 iz igre), Hield 26 (5/9 za tri), Holmes 18, Barnes 17; Morant 23 (7/12 iz igre), Crowder 19, Valančiunas (12 skokov) in Jackson po 18.

LA CLIPPERS - DETROIT 126:112
Harrell 23 (9/17 iz igre), Williams 22, Leonard 18 (8/16 iz igre), Harkless in George po 12; Brown 15, Snell, Mihajluk, Wood in Rose po 14.