Luka Dončić je bil zelo blizu šestega trojnega dvojčka v tej sezoni. Foto: Reuters

Izbranci Gregga Popovicha so se z delnim izidom 14:2 minuto pred koncem približali na 112:113. Dončić je nato z metom od table povišal vodstvo Dallasa. Po zgrešenem metu DeMarja DeRozana je prodrl v raketo in v desnem kotu našel osamljenega Jalena Brunsona, ki je s trojko 18 sekund pred zadnjim piskom sirene odločil srečanje v AT&T Centru (112:118).

19 točk Dončića v prvi četrtini
Dallas je ekspresno povedel s 7:0, Dončić je bil razigran in Spursi so hitro videli, da bo to zahteven večer. Ljubljančan je v prvi četrtini dosegel 19 točk, zadel je kar štiri trojke. Tudi z osmih metrov in več je bil natančen po koraku nazaj. Spursi so po 12 minutah še držali priključek (34:37).

Dallas s serijo trojk do visoke prednosti
Na začetku druge četrtine je Dončić počival, njegovi soigralci pa so v štirih minutah zadel pet trojk. Tim Hardaway je bil dvakrat zapored natančen izza črte in prednost gostov je narasla na 18 točk (41:59). Spursi so zelo slabo igrali v obrambi in trener Popovich je bil jezen. Ob odmoru so imeli Mavericksi 10 točk naskoka (58:68).

V tretji četrtini je Dallas z delnim izidom 9:0 znova znova pobegnil (71:87). San Antonio se ni uspel nevarno približati in šest minut pred koncem je po košu in dodatnem prostem metu Jalena Brunsona kazalo na gladko zmago (98:111).

DeRozan skušal vse rešiti sam
V končnici sta se razigrala LaMarcus Aldridge in DeRozan, ki je z dvema prostima metoma dve minuti pred koncem znižal na 111:113. Zvezdnik Spursov je skušal vse akcije zaključiti sam, zgrešil je polaganje in trojko, nato pa zadel le en prosti met minuto pred koncem za 112:113.

Ključen koš in podaja Dončića v zadnji minuti
V ključni akciji tekme je Dončić poslal Aldridga v prazno in imenitno zaključil od table. DeRozan je skušal odgovoriti, a je bil njegov met prekratek. Trener Dallasa Rick Carlisle ni vzel minute odmora, ampak je zaupal Dončiću, ki je opazil, da ga je prevzel Patty Mills, zato je podal v desni kot, kjer je popolnoma osamljeni Brunson zapečatil usodo Spursov.

Dorian Finney-Smith, Josh Richardson, Maxi Kleber in Dwight Powell so še vedno odsotni zaradi okužbe z novim koronavirusom ali stika z okuženo osebo. Že v soboto čaka nato Maverickse nova tekma, gostili bodo Houston.

Toronto gladko odpravil Miami
Toronto se je oddolžil Miamiju za poraz v sredo zvečer. V Amalie Areni v Tampi so Raptorsi odpravili Vročico s 101:81. Norman Powell je dosegel 23 točk, OG Anunoby jih je dodal 21. Kendrick Nunn je bil znova najboljši strelec Miamija z 22 točkami, Goran Dragić je zbral 13 točk, 5 skokov in 4 podaje v 30 minutah.

Goran Dragić in soigralci bodo imeli težko nalogo tudi v soboto, ko gostujejo v Brooklnyu. Foto: Reuters

Raptorsi so tokrat odločno začeli srečanje. Obramba je bila strnjena že od prve minute. Hitro so povedli s 13:2 in dobili uvodno četrtino s 37:20.

V tretji četrtini je Miami z delnim izidom 13:0 izenačil na 61:62 po polaganje Gaba Vincenta. Toronto se je hitro zbral in odgovoril s serijo 12 točk. Pet minut pred koncem so Raptorsi še povišali naskok (93:73) in nato zanesljivo pripeljali tekmo do konca.

Trener Nurse navdušen nad obrambo
"Če primerjam to tekmo z našo predstavo v sredo zvečer, je to noč in dan. Tokrat smo se izkazali z obrambo in naučili smo se pomembno lekcijo. Če v Ligi NBA ne igraš obrambe od prve minute naprej, boš izgubil tekmo," je poudaril trener Toronta Nick Nurse.

Trener Miamija Erik Spoelstra je še vedno pogrešal nekaj nosilcev igre. Jimmy Butler in Avery Bradley sta manjkala zaradi okužbe, Tyler Herro in Meyers Leonard pa zaradi poškodbe.

Brogdon zadel odločilno trojko v podaljšku
V izjemno napeti končnici je Indiana premagala Orlando s 120:118 po podaljšku. Malcolm Brogdon je zadel odločilno trojko z desne strani 2,8 sekunde pred koncem. Evan Fournier je zgrešil trojko ob pisku sirene.

Young nasul 43 točk, Capela pa podelil 10 blokad
Atlanta je odlično začela sezono. Minnesota ni imela možnosti proti razigranim Hawksom (98:116). Trae Young je s 43 točkami postavil rekord sezone, Clint Capela je kraljeval v raketi. Navdušil je z 10 blokadami in 19 skoki. Postal je tretji košarkar v zgodovini franšize z vsaj 10 blokadami na tekmo, pred tem je to uspelo še Dikembeju Mutombu in Joshu Smithu.

Joel Embiid je na dveh tekmah nasul Bostonu kar 80 točk. Foto: Reuters

Sixersi na krilih Embiida še drugič ugnali Boston
Philadelphia je še drugič v treh dneh ugnala Boston (122:110). Joel Embiid je v sredo prispeval 42 točk, tokrat pa jih je nasul 38. Zgrešil je le en prosti met (14/15). Sixersi so si odločilno prednost nabrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 42:28. Pri Celticsih je izstopal Jaylen Brown z 42 točkami, zadel je pet trojk.

Cleveland glavno presenečenje uvoda sezone
Nihče izmed strokovnjakov ni napovedal, da bo Cleveland začel sezono bolje od Brooklyna. Cavaliersi so drugič zapored premagali Netse (125:113). Zelo se je poznalo, da tokrat ni igral Kevin Durant, ki pa ni poškodovan, a je počival pred sobotno tekmo proti Miamiju. Kyrie Irving je dosegel 38 točk, James Harden pa 19. Collin Sexton se je znova izkazal s 25 točkami in devetimi podajami. Cleveland je z osmimi zmagami na petem mestu Vzhoda.

Tekme 22. januarja:
TORONTO – MIAMI
101:81 (37:20, 19:22, 17:22, 28:17)
Powell 23 (10/18 iz igre, 3/13 za tri), Anunoby 21 (5/6 za tri), Siakam 15 in 14 skokov, VanVleet 13 in 7 podaj, Davis 12, Boucher 5, Baynes, Johnson, Flynn in Watson po 3; Nunn 22 (8/16 iz igre, 2/8 za tri), Adebayo 14 in 8 skokov, Dragić 13 (5/12 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 2/2), 5 skokov in 4 podaje v 30 minutah, Robinson 11, Vincent 8, Iguodala 5, Achiuwa 4, Olynyk in Strus po 2.

SAN ANTONIO – DALLAS
117:122 (34:37, 24:31, 27:27, 32:27)
DeRozan 29 (8/20 iz igre), Aldridge 26 in 9 skokov, K. Johnson 17 in 14 skokov, Gay 16, Mills 13, Walker 9, Vassell 5, Pöltl 2; Dončić 36 (13/28 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 6/6), 11 podaj in 9 skokov v 36 minutah, Porzingis (8 skokov) in Hardaway po 21, Brunson 16, Burke 13, Cauley Stein 7, J. Johnson 4, Iwundu in Green po 2.

CHARLOTTE – CHICAGO 110:123
Hayward 34 (12/20 iz igre), Graham 24, Washington 16; LaVine 25 (8/12 iz igre), Markkanen 23, White 18, Temple 15, Porter 13.

DETROIT – HOUSTON 102:103
Grant 21, Ellington (6/10 za tri) in Wright po 18; Gordon 20, Tucker 15, Brown 14 (4/6 za tri).

INDIANA – ORLANDO * 120:118
Brogdon 23 (8/18 iz igre, 2/5 za tri), Turner in Lamb po 22, Sabonis 18, 11 skokov in 9 podaj; Fournier 26 (4/8 za tri), Vučević 24 in 12 skokov, Gordon 17 (4/7 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Bacon 16.