Goran Dragić je v San Franciscu odigral 30 minut in pri tem iz igre metal 6/13, za tri točke 1/4 ter bil na koncu četrti strelec Heata ob zmagi nad Warriorsi. Foto: Reuters

Po porazih proti LA Clippersom, Sacramentu in Portlandu je Miami po pričakovanjih le našel zmagoviti tir in v San Franciscu premagal lanske finaliste Lige NBA, ki pa so letos po 54 odigranih tekmah zacementirani na dnu lestvic z le 12 zmagami.

Hitro odločena tekma v San Franciscu
Miami je že v prvem polčasu postavil stvari na svoje mesto, vodil za 19 točk, obračun pa je nato v drugem delu mirno pripeljal do konca. Poleg Jimmyja Butlerja (21 točk, 10 skokov) se je najbolj izkazal Jae Crowder (21 točk, 8 skokov), ki je na zadnji dan prestopnega roka prišel iz Memphisa. Goran Dragić je za Vročico, ki ostaja na četrtem mestu Vzhoda z izkupičkom 35-18, v 29 minutah dosegel 15 točk in 6 podaj ter 2 skoka.

V soju žarometov MVP-naslova 2015
Za Miami je drugič zaigral Andre Iguodala (2 točki v 17 minutah), ki se je vrnil v kraje, kjer je preživel najboljša leta. Izkušenemu 36-letniku, ki je v sezoni 2014/15 osvojil naziv najkoristnejšega košarkarja finala lige NBA, so se poklonili s posebno, krajšo slovesnostjo pred obračunom, na kateri je spregovoril Klay Thompson, poškodovani zvezdnik bojevnikov.

Utah je bil pri metu iz igre uspešen kar 59-odstotno, kar je njihov najboljši dosežek v sezoni, vseeno pa so na koncu spet potrebovali trojke Bojana Bogdanovića. Foto: Reuters

Dončić potrdil vrnitev v noči na četrtek
Utah je bil še drugič v sezoni boljši od Dallasa. Luka Dončić je zaradi zvina desnega gležnja izpustil sedmo zaporedno tekmo. Ljubljančan se bo na parket vrnil v noči na četrtek proti Sacramentu (ob 2.30). Pred tekmo z Utahom je Dončić prvič po poškodbi opravil del treninga z ekipo.

"Pripravljen sem. Navdušen sem, da se vračam in bom znova igral. Tokratni zvin je bil malce hujši, a ne veliko drugačen od tistega decembra," je povedal po torkovem treningu.

Gostujoči Jazz je vodil večino tekme, ob polčasu že za 21 točk. V zadnji četrtini so se domači Mavsi popolnoma približali, a ostali malenkost prekratki za popoln preobrat (119:123).

Pri Dallasu, ki je z razmerjem zmag in porazov 32-22 znova zdrsnil na sedmo mesto Zahoda, se je s 33 točkami izkazal Tim Hardaway mlajši, 28 jih je dodal Kristaps Porzingis. Pri gostih (35-18) je bil iz igre nezgrešljiv Rudy Gobert (17 točk, 16 skokov), ki je zadel vseh sedem metov, največ, 25 točk, pa je prispeval Jordan Clarkson.

Nove zmage vodilnih ekip lige
Za Denver ob zmagi s 127:120 proti San Antoniu znova ni zaigral Vlatko Čančar, ki na tesnih obračunih ne dobiva priložnosti. Nuggetsi so sicer po zaslugi Jamala Murrayja (26 točk), Paula Millsapa (22 točk) in Nikole Jokića (19 točk, 13 podaj) ostali na drugem mestu Zahoda (38-16), dve zmagi za Los Angeles Lakers (40-12), ki so v domačem Staples Centru zanesljivo ugnali Phoenix Suns s 125:100.

Na vrhu celotne Lige NBA še naprej vztraja Milwaukee (46-7), ki je brez svojega najboljšega košarkarja Giannisa Antetokounmpa (dobil prosto, ker je postal oče) ugnal Sacramento s 123:111 ter s tem dosegel še 14. zmago na zadnjih 15 obračunih. Še nekoliko bolje pa gre v tem pogledu Torontu (40-14), ki je dosegel še 15. zaporedno zmago, za katero so ugnali Minnesoto s 137:126.

LIGA NBA

TEKME 10. FEBRUARJA

DALLAS - UTAH
119:123 (24:32, 26:39, 34:29, 35:23)
Hardaway 33 (12/18 iz igre, 5/10 za tri), Porzingis 28 (7/17 iz igre), Se. Curry 15, Barea 11, Finney Smith 9, Brunson in Cauley Stein po 8, Kleber 5, Wright 2; Clarkson 25 (10/17 iz igre, 4/8 za tri), Bogdanović in Mitchell po 23, Gobert 17 (7/7 iz igre) in 16 skokov, Mudiay 12, Niang in Ingles po 7, Bradley 6, O'Neale 3.

DETROIT - CHARLOTTE 76:87
Maker 12, Wood, Brown (12 skokov) in Morris po 10; Bridges 18, Monk 17, Graham 14, 11 podaj in 7 skokov.

INDIANA - BROOKLYN 105:106
Sabonis 23 (11/15 iz igre), 11 podaj in 10 skokov, Warren 19, Turner 15, McDermott 13; Dinwiddie 21 in 11 podaj, Harris 15, Prince 14, Allen 13.

TORONTO - MINNESOTA 137:126
Siakam 34 (14/21 iz igre, 6/8 za tri), Lowry 27 in 11 podaj, Anunoby 25 in 12 skokov; Towns 23 in 10 skokov, Russell 22 (4/5 za tri).

ORLANDO - ATLANTA 135:126
Gordon 26 (10/20 iz igre) in 9 skokov, Vučević 24 (4/6 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Fouriner 22, Ross 21 (5/10 za tri); Young 29 (7/19 iz igre) in 9 podaj, Collins 22, Dedmon 14.

MILWAUKEE - SACRAMENTO 123:111
Middleton 28 (11 skokov in 8 podaj) in Bledsoe (8 skokov in 8 podaj) po 28, B. Lopez 20; Barnes 23 (5/9 za tri), Fox 17, 11 podaj in 8 skokov, Bjelica in Bogdanović po 16. Giannis Antetokounmpo ni igral, saj je prvič postal oče.

DENVER - SAN ANTONIO 127:120
J. Murray 26 (11/21 iz igre), Millsap 22 (4/5 za tri), Jokić 19 in 13 podaj, Morris 16, Čančar ni igral; Aldridge 33 (13/25 iz igre), White 15, D. Murray in Forbes po 14.

GOLDEN STATE - MIAMI 101:113
Lee 26 (5/7 za tri), Wiggins 18, Chriss17; Butler (10 skokov) in Crowder po 21, Robinson 17, Dragić 15 (6/13 iz igre, 1/4 za tri, prosti 2/4), 6 podaj in 2 skoka v 30 minutah.

LA LAKERS - PHOENIX 125:100
Davis (9/17 iz igre) in 10 skokov, Rondo 23 (4/5 za tri), James 17 (6/16 iz igre), 9 podaj in 8 skokov, Howard 14 in 15 skokov; Bridges 18 (4/6 za tri), Diallo 15, Rubio 13, Ayton ni igral zaradi poškodbe gležnja.