Tim Hardaway mlajši je s predstavo kariere navdušil tudi očeta, ki je sproščeno spremljal tekmo na tribuni. Tim Hardaway starejši je leta 1997 dosegel 45 točk in ima še vedno družinski rekord v Ligi NBA. Foto: AP

22-letni Ljubljančan je tekmo spremljal na klopi in verjetno si ni mislil, da bo napeta do konca. Še minuto in 19 sekund pred koncem so Pistonsi znižali na 105:106, nato pa je izjemni Hardaway zadel še šesto trojko in v zadnji minuti so Mavericksi s šestimi točkami potrdili 35. zmago v tej sezoni.

29-letni Hardaway je dosegel rekord kariere. Na tribuni ga je spremljal oče, ki je bil ostrostrelec v Ligi NBA med letoma 1989 in 2003. V sezoni 2001/02 je igral tudi za Dallas, a največji pečat je pustil v Miamiju med letoma 1996 in 2001. V Detroitu odlično pozna razmere, saj je bil med letoma 2014 in 2018 tudi pomočnik trenerja.

Kristaps Porzingis si je zvil gleženj pred tednom dni proti Lakersom, zato je izpustil zadnje tri tekme. Tudi tokrat je igral le 21 minut, v zadnji četrtini ni bil na parketu. Foto: AP

Pistonsi brez nosilcev igre navdušili s pristopom
Little Caesars Arena sicer sprejme kar 20.332 gledalcev, a v Michiganu je dovoljeno zapolniti le štiri odstotke dvorane, zato se je zbralo 750 gledalcev.

Pistonsi nimajo nobene možnosti več za končnico. Manjkali so Jerami Grant, Wayne Ellington, Cory Joseph, Rodney McGruder, Mason Plumlee in Dennis Smith Jr.

Trener Dwane Casey bo v zadnjih tekmah rednega dela preizkusil številne mlade igralce. Center Isaiah Stewart se je izkazal z 20 točkami in 10 skoki, toliko točk je prispeval tudi Frank Jackson. Saddiq Bey je bil štirikrat natančen izza črte.

Mavricksi po slabem štartu na odmor s prednostjo
Kristaps Porzingis in Josh Richardson sta bila tokrat v začetni peterki Dallasa. Jalen Brunson, Hardaway in Dwight Powell so začeli poleg njiju.

Motivirani gostitelji so povedli s 13:7 po dveh trojkah Beya, a je hitro odgovoril Hardaway in po 12 minutah je bil izid poravnan (26:26). Tik pred odmorom so Mavericksi z delnim izidom 7:2 prišli do majhne prednosti (54:60).

Še dve minuti pred koncem izid izenačen
Na začetku drugega polčasa je Hardaway s košem in dodatnim prostim metom povišal na 61:71. Ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine se je razigral Frank Jackson, ki je deset minut pred koncem poskrbel za vodstvo Detroita z 90:88.

Pistonsi so uspešno zaključevali napade v zadnji četrtini, a v obrambi so naredili začetniške napake. Dvakrat je Hardaway izsilil tri proste mete in vseh šest je zadel. Dve minuti pred koncem je na semaforju pisalo 104:104.

Hardaway zadel ključno trojko
Trener Rick Carlisle je seveda stavil na Hardawaya, ki je zadel izjemno trojko 64 sekund pred koncem (105:109). Killian Hayes je nato naredil osebno napako v napadu in Jalen Brunson je s polaganjem potrdil zmago Mavericksov.

Lahko Dallas prehiti Lakerse na petem mestu?
LA Lakersi imajo le en poraz manj od Dallasa. Brez LeBrona Jamesa so precej padli na lestvici in tudi naslednji teden imajo zelo zahteven razpored, saj se bodo srečali z Denverjem, Clippersi in Portlandom.

V soboto bodo Mavericksi, ki so dobili pet od zadnjih šestih tekem, gostili Washington, nato pa v nedeljo sledi popravni izpit proti Sacramentu. Obe letošnji srečanji s Kralji so izgubili.

Carlisle: Hardaway nas je nosil skozi celotno srečanje
"To je bila zelo težka tekma za nas. Hardaway nas je nosil skozi celotno srečanje in tudi v končnici. Detroit se ni predal, vseskozi je igral agresivno. Hardaway je seveda v Michiganu vedno posebej motiviran. On je naš železni človek. Izpustil je le eno tekmo v tej sezoni. Večkrat sem mu že omenil, da bi morda počival kakšno tekmo," je povedal trener Dallasa Carlisle.

Kevin Porter bo v torek dopolnil 21 let. S 50 točkami se je vpisal v elitno družbo košarkarjev, ki jim je ta podvig uspel. Foto: AP

Porter nasul Milwaukeeju 50 točk
Kevin Porter je postal četrti košarkar v Ligi NBA, ki je na eni tekmi dosegel 50 točk ali več pred dopolnjenim 21. letom. To je pred njim uspelo le Brandonu Jenningsu, LeBronu Jamesu in Devinu Bookerju.

Zrežiral je zmago zadnjeuvrščenega Houstona nad Milwaukeejem s 143:136. V zadnji četrtini je zbral kar 17 točk. Zadel je devet trojk iz 15 poskusov.

Antetokounmpo na parketu le 46 sekund
Zvezdnik Bucksov Giannis Antetokounmpo si je zvil gleženj že po 46 sekundah igre, odšel je v garderobo in se ni več vrnil.

Nuggetsi na začetku zadnje četrtine strli Toronto
Denver je ugnal Toronto s 121:111. Nuggetsi so odprli zadnjo četrtino z delnim izidom 27:6 in povedli s 114:91, potem ko je bilo srečanje po 36 minutah popolnoma izenačeno. Tri minute pred koncem je vstopil tudi Vlatko Čančar in zadel trojko iz edinega poskusa na tekmi.

Denver si je skoraj že zagotovil prednost domačega parketa v prvem krogu končnice. Nikola Jokić in soigralci upajo, da se bodo izognili obračunu z Lakersi, ki so trenutno peti. Kmalu se bo vrnil James in prvaki bodo z njim za razred boljša ekipa.

12. aprila si je koleno poškodoval Jamal Murray (operacija v Los Angelesu je uspela), Denver je od takrat osemkrat zmagal in doživel le en poraz. Monte Morris in Will Barton naj bi se kmalu vrnila.

Tekme 29. aprila:
DETROIT – DALLAS
105:115 (26:26, 28:34, 29:26, 22:29)
F. Jackson (7/13 iz igre) in Stewart (10 skokov) po 20, Bey 18, Doumbouya 14, J. Jackson 13, Diallo 10 in 10 skokov, Okafor 4, Lee, Diallo in Hayes (11 podaj) po 2; Hardaway 42 (13/23 iz igre, 6/10 za tri, prosti meti 10/10), Burke 15, Brunson 13, Porzingis 11 (5/11 iz igre), Richardson 10, Powell 8, Kleber 5, Marjanović in Green po 4, Redick 3, Dončić, Finney Smith in Melli niso igrali.

INDIANA – BROOKLYN 113:130
LeVert 36 (14/26 iz igre, 5/9 za tri), Sumner 16, McDermott 15; Durant 42 (16/24 iz igre) in 10 podaj, A. Johnson 20 in 21 skokov, Green, Harris in Shamet po 14, Harden in Irving nista igrala.

HOUSTON – MILWAUKEE 143:136
Porter 50 (16/26 iz igre, 9/15 za tri) in 11 podaj, Wood 31 (6/10 za tri), Olynyk 24 in 13 skokov, Wilson 15 in 12 skokov, Wall, House, Augustin in Bradley niso igrali; Middleton 33 (5/10 za tri), Forbes 30 (6/10 za tri), Holiday 29 (12/19 iz igre) in 10 podaj, B. Lopez 15 ... Antetokounmpo 1 v 46 sekundah.

MINNESOTA – GOLDEN STATE 126:114
Rubio 26 (5/8 za tri), Edwards 25, Towns 22, 11 skokov in 7 podaj; Curry 37 (11/27 iz igre, 6/17 za tri), Wiggins 27 (11/20 iz igre), Mulder in Green po 10.

OKLAHOMA CITY – NEW ORLEANS 95:109
Dort 17 (4/8 za tri), Maledon 16, Bazley 15; Williamson 27 (12/24 iz igre), Ingram 24 (10/20 iz igre), Hernangomez 13 in 10 skokov.

DENVER – TORONTO 121:111
Porter 23, Jokić 19 (8/13 iz igre) in 11 skokov, Green 15, Campazzo 12 ... Čančar 3 (1/1 za tri) v 3 minutah; Anunoby 25 (8/21 iz igre, 4/8 za tri), Birch in Lowry po 20, Flynn 16.