Luka Dončić je bil neustavljiv predvsem v tretji četrtini, ko je prispeval kar 23 od 41 točk Dallasa. Foto: Reuters

Warriorsi so predtem v Chase Centru dobili štiri tekme, tokrat pa so naleteli na precej boljšega nasprotnika. Dallas je četrtič zapored v gosteh premagal Golden State in izvrstno reagiral le dan po porazu v Sacramentu. Srečanje v San Franciscu je bilo odločeno že v prvem polčasu. Po vodstvu Bojevnikov z 12:11 so Mavsi, ki se jim prav nič ni poznala odsotnost Kristapsa Porzingisa, naredili serijo 28:0. Visoka prednost ni bila nikoli več ogrožena. Najvišja razlika je znašala 43 točk. Iz igre so metali 52-odstotno, od tega 18/35 za tri. Skok so dobili s 50:43, razmerje točk, doseženih v raketi, pa je bilo 50:34 v gostujočo korist. Dallasova klop je prispevala 60 točk.

"Golden State ima zelo dobro ekipo na čelu s Stephom Curryjem in Draymondom Greenom. Potem ko smo dan predtem razočarali, smo dobro odgovorili. Ves čas smo bili agresivni. Zavedamo se, da moramo še veliko stvari izboljšati. Končnica bo popolnoma druga zgodba, zdaj pa skušamo dobiti čim več tekem do konca sezone. Na vsaki želimo dati vse od sebe," je bil zadovoljen Dončić, ki je ob visoki razliki lahko presedel zadnjo četrtino. 39 točkam (15/23 iz igre) je dodal še šest skokov in osem podaj, njegovo statistiko pa je malenkost pokvarilo le sedem izgubljenih žog. Pri Golden Statu je bil najboljši strelec Steph Curry, ki je vpisal 27 točk. Zadel je pet trojk, tako da jih ima v aprilu že 90, kar je nov rekord Lige NBA v enem mesecu.

Po minuti in pol srečanja je Steve Kerr vzel prvo minuto odmora, po kateri se je med strelce z elegantnim metom "fadeaway" s polrazdalje vpisal Dončić, Curry pa je zadel prvi poskus izza črte. Luke je zatem še uspešno prodrl, Steph pa je s svojo drugo trojko popeljal Golden State v vodstvo (12:11). V nadaljevanju je bilo vse le še v znamenju Mavsov. Warriorsi v zadnjih osmih minutah in 40 sekundah prve četrtine niso več dosegli koša. Vse skupaj je strelski mrk trajal skoraj deset minut, ki ga je šele v drugi četrtini prekinil Jordan Poole.

Stepha Curryja je odlično pokrival Trey Burke. Foto: Reuters

V sedmi minuti tekme je Dallas prvič povedel z dvomestno razliko. Z dobro obrambo je povsem onemogočil domači napad. Odlično so pokrivali Curryja, mu s podvajanjem pustili zelo malo prostora, agresivno pa ga je ves čas "držal" Trey Burke, Štiri žoge so ukradli gostje v prvi četrtini, po uspešnih defenzivnih akcijah pa je steklo tudi v napadu, kjer so v prvih 12 minutah izza črte metali 5/7.

Prvo četrtino so Mavsi dobili s 36:12, na začetku druge pa je Jalen Brunson s trojko dokončal serijo 28:0. Po uspešnem metu za tri JJ Redicka je razlika v 20. minuti narasla na 30 (21:51), po Dončićevih petih zaporednih točkah in Burkovih prostih metih pa je bila v prvem polčasu najvišja 33. Luka je s "floaterjem" in 16. točko prehitel sireno za izid prvega dela 62:29, kar je tudi najmanj točk, kar so jih Bojevniki dali v katerem koli polčasu to sezono.

Drugi del je s trojko odprl Curry, ki je v tretji četrtini dosegel 15 točk, a še uspešnejši je bil na drugi strani Dončić, ki je bil v tem delu tekme neustavljiv. Po treh minutah je razliko povišal na 35, v 36. minuti pa najprej zadel izza črte, nato pa še podal Willieju Cauleyju-Steinu za 103:64. Ljubljančan je v tretji četrtini ob odličnem metu iz igre 9/11 prispeval kar 23 točk. Zadnjo četrtino je vso presedel, priložnost pa so na obeh straneh dobili tudi košarkarji, ki sicer ne igrajo veliko. Po zaslugi Nicoloja Mellija je razlika narasla na 43 (68:111), do konca pa so Warriorsi znižali zaostanek in malce omilili visok poraz.

Dallas ima zdaj 34 zmag in 27 porazov. V boju za šesto mesto, ki prinaša neposredno uvrstitev v končnico, ima zmago več in poraz manj od Portlanda. Foto: AP