Luka Dončić je hitro okreval tudi po drugem zvinu desnega gležnja. Do 13. trojnega dvojčka sezone sta zmanjkali dve podaji, ki bi jih verjetno še prispeval, če bi bila tekma bolj izenačena in ne bi zapustil parketa šest minut in 26 sekund pred zadnjim piskom sirene. Foto: Reuters

20-letni Ljubljančan si je 30. januarja na treningu še drugič v mesecu in pol zvil desni gleženj. Mavericksi so brez njega dobili le tri od sedmih tekem. Tokrat so prikazali odlično predstavo in Kingsi niso imeli nobenih možnosti za drugo zmago v American Airlines Centru v tej sezoni. Dallas je odigral zadnjo tekmo pred premorom zaradi tekme zvezd v Chicagu, s 33 zmagami in 22 porazi je na šestem mestu Zahoda.

Šov Dončića že v uvodnih minutah
Prav nič se ni poznalo, da je Dončić zadnjo tekmo odigral 28. januarja proti Phoenixu. Že v uvodnih štirih minutah je dosegel šest točk. Navdušil je z akrobatskim košem po osebni napaki Coryja Josepha. Sijajno je tudi razigral soigralce. Kristaps Porzingis in Maxi Kleber sta unovčila podaji za zabijanje in tri minute pred koncem prve četrtine so Mavericksi povedli s 25:13. Kingsi so v zadnji minuti uvodnega dela igre nanizali sedem zaporednih točk in se približali na 32:28.

Sproščeni Dončić si je privoščil tudi nogometni vložek. Foto: Reuters

V drugi četrtini je Dončić zadel dve trojki po značilnem koraku nazaj. Ob odmoru so imeli Mavericksi enajst točk naskoka (63:52). V prvem polčasu je najboljši novinec pretekle sezone dosegel 17 točk.

Kingsi nemočni v drugem polčasu
Prednost Dallasa je v tretji četrtini še narasla, Tim Hardaway je povišal na 93:70 in Kingsi so bili v izgubljenem položaju.

Rick Carlisle se je odločil, da Dončića pusti v igri na začetku zadnje četrtine. Zadel je tri proste mete in dodal še trojko za 113:91. Šest minut in pol pred koncem so vstopili rezevisti, tudi trener Luke Walton se je zavedal, da je srečanje odločeno. Navijači so bili najbolj navdušeni, ko je Boban Marjanović z metlo potisnil žogo nazaj na parket, potem ko se je zagozdila med tablo in uro, ki odšteva čas za napad. Srbski center je v zadnji minuti zadel še izza črte za popoln šov na zadnji tekmi pred odmorom za tekmo zvezd.

Želi si igrati na vsaki tekmi
"Zelo sem pogrešal košarko. Komaj sem dočakal vrnitev. Želim igrati na vsaki tekmi. To je bila pomembna zmaga pred premorom za tekmo zvezd. Zdaj me čakata dve tekmi v Chicagu in res želim uživati v petek in nedeljo," je povedal Dončić.

Krajši besedni obračun z Waltonom
Nekajkrat se je med tekmo Dončić zapletel tudi v besedni obračun s trenerjem Sacramenta Lukom Waltonom. "Dejal je nekaj o meni, kar mi ni bilo všeč, to pa je tudi vse," je še razložil Dončić, ki bo v petek igral tudi na tekmi vzhajajočih zvezd, kjer bo kapetan svetovne selekcije mladih zvezdnikov lige.

Carlisle: Fantastično sta se ujela s Porzingisom, signale sta si dajala z očmi
"Sploh si nisem mislil, da je dosegel kar 33 točk. Razigral je soigralce in bil zares učinkovit. To zmorejo le največji igralci. Fantastično sta se ujela s Porzingisom, signale sta si dajala z očmi. Zares me veseli, da sta oba odigrala tako tekmo pred odmorom," je Carlisle kar žarel od zadovoljstva. Naslednjo tekmo bo Dallas igral šele naslednji petek v Orlandu.

Utah v drugem polčasu povozil Miami
Utah je z odlično igro v drugem polčasu ugnal Miami s 116:101. Goran Dragić je v 33 minutah dosegel 13 točk, zgrešil je vseh pet metov izza črte.

Vročica je imela ob odmoru pet točk naskoka (47:52). V drugem polčasu so se gostitelji razigrali. Z delnim izidom 18:7 so prevzeli vodstvo in po treh četrtinah so povedli z 79:74. Veteran Andre Iguodala je s trojko znižal na 106:99, nato pa je Utah končal srečanje s serijo 10:2. Donovan Mitchell je prispeval 26 točk, Bojan Bogdanović jih je dodal 22.

Netsi končali zmagoviti niz Toronta
Brooklyn je premagal Toronto s 101:91 in s tem končal serijo 15. zaporednih zmag prvakov, kar je klubski rekord. Raptorsi so metali le 37,8-odstotno iz igre in zapustili parket sklonjenih glav prvič po 12. januarju, ko so izgubili proti San Antoniu. Kyle Lowry je dosegel trojni dvojček (12 točk, 12 podaj in 11 skokov), vendar tudi njemu met ni stekel (4/13).

Netsi so znova igrali brez poškodovanega Kyrieja Irvinga, ki je odigral le 20 tekem v tej sezoni. Chris LeVert je prispeval 20 točk, Joe Harris jih je dodal 19.

Poraz Milwaukeeja brez Antetokounmpa
Šele osmi poraz je doživel Milwaukee. Indiana je premagala najboljše moštvo lige s 118:111. Blestel je TJ Warren s 35 točkami. Drugič zaporedoma ni zaigral lanski najkoristnejši igralec rednega dela Giannis Antetokounmpo, ki je dobil nekaj prostih dni ob rojstvu prvega otroka.

LeBron James se je z 12. trojnim dvojčkom v sezoni na vrhu te lestvice izenačil z Dončićem. Foto: Reuters

Lakersi v poslastici večera dobili podaljšek v Denverju
Derbi večera je bil v Pepsi Centru, kjer sta se pomerili najboljši ekipi zahodne konference. Denver je izgubil proti LA Lakersom s 116:120 po podaljšku. LeBraon James je zablestel s trojnim dvojčkom (32 točk, 14 podaj in 12 skokov).

Nuggetsi so precej bolje začeli tekmo in sredi druge četrtine so si priigrali 13 točk naskoka (49:36). Lakersi so odgovorili z delnim izidom 21:2, razigral se je Anthony Davis in ob odmoru so vodili (55:61).

V napeti končnici je Gary Harris s polaganjem 24 sekund pred koncem izenačil na 111:111, zadnji met v rednem delu pa je James zgrešil. V podaljšku je odločil Davis z dvema trojkama in prostim metom. Prispeval je 33 točk in 10 skokov. Pri Nuggetsih je blestel Jamal Murray z 32 točkami in 10 podajami. Vlatko Čančar ni stopil na parket.

Tekme 11. februarja:
DALLAS – SACRAMENTO
130:111 (32:28, 31:24, 33:25, 34:34)
Dončić 33 (10/18 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 10/12), 12 skokov in 8 podaj v 31 minutah, Porzingis 27 (11/16 iz igre) in 13 skokov, Hardaway 19 (5/11 za tri), Se. Curry 18 (3/3 za tri), Kleber in Wright po 6, Finney Smith in Brunson po 5, Jackson in Cauley Stein po 4, Marjanović 3; Hield 22 (8/21 iz igre), Fox 16, Bazemore 15, Giles 11, Bjelica 10, Joseph 9, James 7, Barnes in Bogdanović (1/9 za tri) po 6, Jeffries 5, Ferrell in Tolliver 2.

UTAH – MIAMI
116:101 (25:28, 22:24, 32:22, 37:27)
Mitchell 26 (4/8 za tri), Bogdanović 22, Clarkson 21 (4/6 za tri), Gobert 16 in 20 skokov, Bradley 8, Niang in O'Neale po 7, Mudiay 5, Ingles 4; Butler 25 (10/21 iz igre), Robinson 18 (6/13 iz igre), Crowder 15 (3/4 za tri), Dragić 13 (5/12 iz igre, 0/5 za tri, prosti meti 3/5), 5 podaj in 3 skoki v 33 minutah, Nunn 12, Iguodala in Adebayo (11 skokov) po 9.

CLEVELAND – ATLANTA 127:105
Thompson 27 (11/16 iz igre, 3/3 za tri) in 11 skokov, Nance (12 skokov) in Sexton po 23, Porter 18; Young 27 in 12 podaj, Collins 23, Reddish 16.

ORLANDO – DETROIT * 116:112
Gordon 25 (3/4 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Fultz 22 in 10 podaj, Vučević 19, 11 skokov in 7 podaj; Wood 26 in 12 skokov, Maker 18, Snell 16.