Zion Williamson je 10 od 38 točk dosegel v zadnjih štirih minutah. Foto: Reuters

Kristaps Porzingis vedno počiva drugi dan, ko Dallas igra zaporedni tekmi. Po odlični predstavi proti Indiani v petek je Latvijec dobil počitek. Dončić je bil predviden za nastop, potem ko je počival v petek, a je zbolel in ostal je v hotelu. Trener Rick Carlisle je poudaril, da se ni okužil z novim koronavirusom.

Brez obeh zvezdnikov so Mavericksi skoraj presenetili. Še tri minute in 42 sekund pred koncem so imeli točko naskoka (94:95), potem pa je Williamson odigral simultanko v končnici in nasul 10 točk za delni izid 18:8.

Maxi Kleber in soigralci so se zares izkazali v uvodnih 44 minutah. Foto: Reuters

Hardaway zrežiral vrnitev Dallasa
V prvi četrtini ni prav nič kazalo na napeto srečanje v Smoothie King Centru. Pelikani so v zadnjih treh minutah z delnim izidom 13:0 povedli s 35:20.

Tim Hardaway se je razigral v drugi četrtini, ko je dosegel 16 točk in bil najzaslužnejši za preobrat. Z delnim izidom 17:0 je Dallas prevzel vodstvo (44:47). Williamson je poskrbel, da je bil izid ob polčasu izenačen (53:53).

Pelikani trepetali vse do šova Ziona
Po zelo izenačeni tretji četrtini so gostitelji povedli z 91:84, a so Mavericksi odgovorili z devetimi zaporednimi točkami. Trey Burke je nanizal sedem točk za vodstvo gostov pet minut pred koncem (91:93). Štiri minute pred zadnjim piskom sirene je Boban Marjanović z zabijanjem poskrbel za zadnje vodstvo Dallasa (94:95).

Vrag je odnesel šalo in na sceno je stopil Williamson, ki je s polaganji in koši iz neposredne bližine dvignil Pelikane. Nickeil Alexander-Walker se je prav tako izkazal v končnici, saj je zadel dve ključni trojki.

Barnes prehitel sireno za zmago Sacramenta
Sacramento je v dramatični končnici premagal Cleveland s 100:98. Collin Sexton je s polaganjem 1,6 sekunde pred koncem zagotovil vodstvo Cavaliersom (97:98). Trener Kingsov Luke Walton ni imel več minute odmora. De'Aaron Fox je vrgel žogo na polovico Clevelanda, kjer je Barnes z desne strani zadel neverjetno trojko ob pisku sirene. Sodniki so si ogledali posnetek in priznali zmago Sacramenta.

Knicksi drago plačali zmago v Milwaukeeju
Milwaukee je izgubil proti New Yorku s 96:102. Giannis Antetokounmpo ni igral zaradi poškodbe levega kolena. Najboljši strelec Bucksov je bil njegov brat Thanasi s 23 točkami. Tudi Khris Middleton, Donte DiVincenzo in Jrue Holiday so počivali.

Harrison Barnes je zadel izjemno trojko ob pisku sirene. Foto: AP

Knicksi so se vseeno morali zelo potruditi za zmago. Alec Burks in RJ Barrett sta dosegla po 21 točk. Cena za uspeh je bila visoka, saj si je center Mitchell Robinson v prvi četrtini zlomil desno stopalo.

Popovich do 1.300 zmage v imenitni karieri
San Antonio je odpravil Chicago s 120:104. Legendarni Gregg Popovich se je veselil 1.300 zmage v bogati trenerski karieri. Več sta jih v zgodovini Lige NBA zbrala le Don Nelson (1.335) in Lenny Wilkens (1.332). Že v naslednji sezoni bi se lahko 72-letni strateg zavihtel na vrh večne lestvice.

Aldridge naslednji zvezdnik pri Netsih
LaMarcus Aldridge je podpisal za Brooklyn do konca sezone. 35-letni center se je odločil za odkup pogodbe, ki jo je imel pri San Antoniu. Do konca sezone bo igral ze Netse, ki imajo izjemno zasedbo in so eni najresnejših kandidatov za naslov. Aldridge je sedemkrat igral na tekmi All Star, v 15 sezonah v Ligi NBA je v povprečju dosegal 19,4 točke in 8,3 skoka.

Gregg Popovich je še 35 zmag oddaljen od prvega mesta na večni lestvici trenerjev. Foto: AP

Trener Steve Nash ima na voljo sanjsko ekipo. James Harden je v sijajni formi, Kevin Durant je poškodovan, Kyrie Irving pa je odsoten zaradi osebnih razlogov. Iz Detroita je prišel tudi Blake Griffin. Že aprila naj bi vsi zaigrali in zares težko bo zaustaviti Brooklyn na Vzhosu.

Bo Drummond podpisal za Lakerse?
Tudi Andre Drummond se je dogovoril za odkup pogodbe s Clevelandom. V nedeljo bo postal prost igralec. Center želi igrati za ekipo, ki se bo borila za naslov prvaka. Aktualni prvaki LA Lakersi so se znašli v velikih težavah, saj sta zvezdnika LeBron James in Anthony Davis poškodovana. 27-letnik je za Cavalierse zadnjo tekmo odigral 12. februarja.