Steph Curry se je poškodoval v 3. četrtini. Foto: Reuters

Warriorsi so doma klonili pred Phoenixom s 121:110. Petkratne zaporedne zmagovalce zahoda je poleti zapustil Kevin Durant, celo sezono pa bo zaradi poškodbe manjkal Klay Thompson. Nova težava na dolgem spisku je poškodba Stepha Curryja, v tretji četrtini si je poškodoval levo zapestje. V trku je nanj padel Aron Baynes. Avstralski orjak je bil sicer glavni junak tekme, saj je dosegel 24 točk, 12 skokov, 7 podaj in 3 blokade.

Ni še jasno, koliko časa bo manjkal
"Baynes je po tekmi obiskal Curryja, zanimalo ga je, kaj se je zgodilo. Bilo mu je hudo, a to je pač košarka, to je kontaktni šport, take stvari se pač zgodijo," je razložil trener Golden Stata Steve Kerr. Preiskave bodo pokazale, koliko časa bo organizator igre odsoten.

James Harden je za tri točke metal 6/14. Foto: Reuters

Harden dosegel kar 59 točk
V strelski poslastici je Houston v gosteh premagal Washington s 159:158. James Harden je pri zmagi dosegel kar 59 točk, tudi ključni prosti met 2,4 sekunde pred koncem tekme. "Nisem vedel, da bomo morali doseči skoraj 160 točk za zmago, a če je to treba, je pač treba. Videli smo nekaj res izjemnih individualnih potez," je tekmo opisal trener Houstona Mike D'Antoni.

Beal izenačil na 158
Pri gostiteljih je izstopal Bradley Beal, ki je dosegel 46 točk, med drugim tudi tri proste mete, s katerimi je izenačil na 158. "Sovražim moralne zmage. Ostane vsaj dober občutek, da smo nekatere stvari le naredili dobro," se je tolažil Beal.

Mike Conley je na prvih štirih tekmah skupaj dosegel 31 točk, tokrat pa na eni sami tekmi 29.  Foto: Reuters
Mike Conley je na prvih štirih tekmah skupaj dosegel 31 točk, tokrat pa na eni sami tekmi 29. Foto: Reuters

Conley se je le prebudil
V derbiju zahoda je Utah pred svojimi gledalci premagal LA Clipperse s 110:96. Pri gostiteljih je žarel Mike Conley, ki je sezono začel zelo medlo, tokrat je zbral 29 točk, od tega 18 v ključni tretji četrtini, ko je Utah ušel v vodstvo z 90:71.

Leonard si je vzel prosto
Pri Clippersih ni igral prvi zvezdnik Kawhi Leonard. "To je načrtovani počitek. Leonard je sicer zdrav in poln energije," je razložil njegov trener Doc Rivers. Leonard je znan kot igralec, ki si v rednem delu sezone vzame veliko počitka, le redko igra v dveh zaporednih večerih. Clipperse namreč v noči na petek čaka domača tekma s San Antoniom.

Liga NBA, tekme 30. oktobra

WASHINGTON - HOUSTON 158:159
Beal 46 (14/20 iz igre, 7/12 za tri), Hachimura 23 (3/3 za tri), Bertans 21 (6/9 za tri); Harden 59 (18/32 iz igre, 6/14 za tri, prosti meti 17/18) in 9 podaj, Capela 21 in 12 skokov, Westbrook 17, 12 podaj in 10 skokov.

Kemba Walker je pri zmagi nad Milwaukeejem v drugem polčasu dosegel 21 točk. Foto: Reuters

BOSTON - MILWAUKEE 116:105
Walker 32, Tatum 25, Hayward 21, 10 skokov in 7 podaj; Middleton 26, Antetokounmpo 22 (8/13 iz igre) in 14 skokov, Hill 12.

SACRAMENTO - CHARLOTTE 111:118
Hield 23 (7/16 za tri), Barnes 22, Holmes 17; Washington 23, Rozier 22, Monk 18, Bridges 17.

PHILADELPHIA - MINNESOTA 117:95
Embiid 19, Harris 18, Korkmaz 17; Wiggins 19, Teague 15.

CLEVELAND - CHICAGO 117:111
Thompson 23 in 10 skokov, Sexton 18, Love (20 skokov) in Clarkson po 17; Markkanen in Lavine po 16.

ORLANDO - NEW YORK 95:83
Vučević 21 in 13 skokov, Gordon 15 in 11 skokov, Fournier 14; Randle 16, 10 skokov in 7 podaj, Robinson in Portis po 12.

TORONTO - DETROIT 125:113
Siakam 30 (13/21 iz igre), Lowry 20, Powell 19; Drummond 21 in 22 skokov, Galloway 17, Rose in 10 podaj.

BROOKLYN - INDIANA 108:118
Irving 28 (11/20 iz igre), Dinwiddie 20, LeVert 15; Sabonis 29 (11/18 iz igre) in 8 skokov, Lamb 25, Brogdon 21, 13 podaj in 8 skokov, Warren 20.

OKLAHOMA CITY - PORTLAND 99:102
Paul 21, Schröder 17, Noel (14 skokov) in Gallinari po 15; Lillard 23, 13 podaj in 7 skokov, McCollum 22 (5/10 za tri), Bazemore 14 (3/4 za tri).