Giannis Antetokounmpo je postal šele šesti igralec, ki je na dveh zaporednih tekmah presegel 40 točk. Foto: Reuters

Finalna serija se je prvič po letu 1974 preselila v Wisconsin. 16.637 gledalcev v Fiserv Forumu je pripravilo izjemno vzdušje. Bucksi so se že v polfinalu Vzhoda vrnili po zaostanku z 0:2 v zmagah proti Brooklynu in znova so dokazali, da so na domačem parketu res močni. V letošnji končnici je le Atlanta dobila eno tekmo na tem zahtevnem gostovanju.

Antetokounmpo je že na drugi tekmi z 42 točkami dokazal, da je poškodba levega kolena preteklost. Tokrat je bil razred zase na parketu. Zadel je tudi 13 od 17 prostih metov in res nima več šibke točke. Jrue Holiday, ki je zelo slabo odigral obe tekme v Arizoni, je tokrat zadel pet trojk, prispeval je 21 točk in 9 podaj. Khris Middleton je dodal 18 točk.

Booker in Bridges popolnoma odpovedala
Pri Phoenixu sta bila razigrana le Deandre Ayton, ki je zbral 18 točk (8/11 iz igre), in Jae Crowder, ki je zadel šest trojk. Chris Paul je bil najboljši strelec Sunsov z 19 točkami, a je izgubil štiri žoge in zgrešil nekaj metov, ki je sicer vedno pospravi skozi mrežico. Popolnoma je odpovedal junak druge tekme Devin Booker. Dosegel je le 10 točk, zgrešil je kar enajst metov (3/14). Mikal Bridges, ki je zablestel s 27 točkami v četrtek, je tokrat zbral le štiri točke.

Khris Middleton in soigralci so tokrat odlično ustavili Devina Bookerja. Foto: Reuters

Bucksi odlično končali prvi polčas
Milwaukee je drugo četrtino končal z delnim izidom 30:9 in si priigral prednost s 60:45 ob odmoru. Phoenix v zadnjih treh minutah prvega polčasa ni dosegel niti točke. Antetokounmpo je prevladoval v raketi in že do odmora je prispeval 18 točk in 8 skokov.

Milwaukee z delnim izidom 16:0 do odločilne prednosti
Sunsi so se nato nevarno približali v tretji četrtini. Crowder je s trojko z leve strani znižal na 82:76. V zadnjih treh minutah in pol so Bucksi odgovorili s 16 zaporednimi točkami. Pat Connaughton je začel odločilni niz na tekmi s trojko z levega kota in ga tudi končal z natančnim metom z osmih metrov 1,6 sekunde pred koncem tretje četrtine.

Po 36 minutah so povedli z 98:76 in zadnja četrtina je bila le še formalnost. Trener Mike Budenholzer je že pet minut pred zadnjim piskom sirene poklical Antetokounmpa na klop ob stoječih ovacijah s tribun.

Navijači so glasno vzklikali: "Bucks in 6!" Pričakujejo, da bodo njihovi ljubljenci dobili naslednje tri tekme in osvojili prvi naslov po pol stoletja.

Antetokounmpo prepričan, da imajo še nekaj rezerve
"Seveda smo se zavedali, da je to za nas ključna tekma. Od prve minute smo bili agresivni, koncentracija je bila prava. Nikakor si nismo smeli privoščiti zaostanka z 0:3 v zmagah. Pripravljen sem bil igrati vseh 48 minut. Vsako tekmo smo boljši. Na drugi tekmi je bil očiten napredek v primerjavi s prvo. Tokrat smo bili še veliko boljši. Mislim, da imamo še nekaj rezerve za naslednjo tekmo. Analiza te tekme bo pokazala, da lahko igramo še bolje," je pojasnil Antetokounmpo.

Williams: Imeli smo le 16 prostih metov, pri Milwaukeeju jih je en igralec izvajal 17
Precej slabše volje je bil na novinarski konferenci trener Phoenixa Monty Williams: "Milwaukee je bil precej bolj agresiven od nas. Nismo se znali odzvati v drugi in tretji četrtini. Prejeli smo pravo lekcijo. Opozarjal sem, da nas čaka velik test v tej dvorani. Izgubili smo 14 žog. Tako tekmo bi bilo najbolje takoj pozabiti, a v finalu je ne smemo. Jutri nas čaka videoanaliza. Veliko stvari bo treba popraviti do srede. Imeli smo le 16 prostih metov, pri Milwaukeeju jih je en igralec izvajal 17. Ne bom se vmešaval v delo sodnikov, a to je res nenavadno."