Goran Dragić je za tri točke metal 4/9. Foto: AP

Za Miamijem so slabi tedni, saj je v razmiku devetih tekem zmagal le dvakrat. Niz je najprej prekinil z zmago nad Dallasom, zdaj pa je bil boljši še od Brooklyna.

Goran Dragić je v 32 minutah zbral 19 točk, podelil pa je še deset podaj. 13 sekund pred koncem je zadel za 114:110. Na drugi strani je trojko sicer zadel Joe Harris, a sta nato Dragić in Jimmy Butler (16 točk) s prostima metoma potrdila zmago. Največ točk za Vročico je sicer dosegel Kendrick Nunn (21).

S sireno zadel trojko
"Danes je bilo vse nekoliko raztreseno, a smo veseli, da se je končalo z našo zmago, posebej z obrambo v zadnjem napadu," je bil zadovoljen Dragić. Slovenska sedmica je zadela štiri trojke, med drugim tudi s sireno ob koncu prvega polčasa, s katero je Miami vodil 57:49.

Spoelstra zadovoljen z videnim
Miami je ena najboljših ekip te sezone na Vzhodu, februarja pa mu nikakor ni šlo, saj je zbral šest zmag in sedem porazov, še na začetku tega tedna je izgubil proti skromnima Minnesoti in Clevelandu. "Očitno obračamo krivuljo, kar me hrabri. To vsekakor nista bili popolni tekmi, a gledati je treba na trend in pristop," je črto pod zadnjim obdobjem potegnil trener Miamija Erik Spoelstra.

Bomo ta par videli tudi v končnici? Foto: Reuters

Lakersi in Memphis končali niz
Vodilna ekipa Zahoda LA Lakersi so bili nemočni na gostovanju pri Memphisu (105:88), ki je tako prekinil niz sedmih zmag. Na drugi strani so Grizliji le zmagali po nizu petih porazov. Prvi favorit za novinca leta Ja Morant je prispeval 27 točk in 14 podaj. Če bi se redni del končal brez sprememb, bi se prav ti ekipi srečali v prvem krogu končnice. LeBron James je ob vrnitvi po lažji poškodbi dosegel 19 točk.

Westbrook dosegel 41 točk
Napeto je bilo v Bostonu, kjer je Houston zmagal po podaljšku s 111:110. Prenovljene nižje in agilnejše Rakete so ujele pravo formo, ob šesti zaporedni zmagi je Russell Westbrook dosegel 41 točk, James Harden jih je dodal 21, med drugim je zadel oba prosta meta 25 sekund pred koncem. Boston je v zadnjih 20 sekundah rednega dela nadomestil štiri točke zaostanka, podaljšek je s trojko ob sireni izsilil Jaylen Brown.

Liga NBA, tekme 29. februarja:

MIAMI - BROOKLYN
116:113 (24:27, 33:22, 34:31, 25:33)
Nunn 21 (9/14 iz igre), Dragić 19 (6/16 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 3/4), 10 podaj in 3 skoki v 32 minutah, Adebayo (12 skokov) in Butler po 16, Crowder 13, Jones Jr. 12, Olynyk 7, Iguodala 2; Dinwiddie 25 in 12 podaj, Harris 20 (5/9 za tri), Allen 17 in 11 skokov, LeVert 15.

NEW YORK - CHICAGO 125:115
Robinson 23 (11/16 iz igre) in 10 skokov, Randle 22 in 10 skokov, Barrett (3/4 za tri), Gibson 17; LaVine 26 (10/25 iz igre), White 22, Young 15.

MEMPHIS - LA LAKERS 105:88
Morant 27 (10/16 iz igre, 4/6 za tri) in 14 podaj, Brooks 24, Valančiunas 22 in 20 skokov; James 19 (8/18 iz igre, 2/8 za tri), 10 podaj in 8 skokov, Davis 15 in 9 skokov, Caldwell-Pope 11.

ATLANTA - PORTLAND 129:117
Young 25 (7/18 iz igre) in 15 podaj, Collins 24 in 10 skokov, Hunter 22, Huerter 19; McCollum 35 (14/26 iz igre), Whiteside 21 in 13 skokov.

BOSTON - HOUSTON 110:111 (podaljšek)
Tatum 32 (9/27 iz igre) in 13 skokov, Smart 26, Brown 22, Hayward 18; Westbrook 41 (16/27 iz igre), Harden 21 (7/24 iz igre, 4/17 za tri), Covington 16 in 16 skokov.

CLEVELAND - INDIANA 104:113
Drummond 27 (12/21 iz igre) in 13 skokov, Love 20, 12 skokov in 7 podaj, Sexton 16; Warren 30 (14/20 iz igre), Brogdon 22, Oladipo 19, Sabonis 18 (8/13 iz igre), 13 skokov in 9 podaj.

SAN ANTONIO - ORLANDO 114:113
Lyles 20, Gay 19, DeRozan 16; Fournier 23 (5/10 za tri), Ross 21, Vučević 16.

PHOENIX - GOLDEN STATE 99:115
Booker 21, Ayton 20 in 9 skokov; Paschall 25 (10/16 iz igre), Lee 20.