Goran Dragić je v odlični formi na začetku končnice. Na vseh treh tekmah je dosegel 20 točk ali več. Foto: Reuters

Goran Dragić je prispeval 24 točk, šest podaj in dva skoka v 36 minutah. Zadel je pet trojk iz desetih poskusov. Najboljši strelec Vročice je bil znova Jimmy Butler s 27 točkami, iz igre je metal le 5/16, a je zadel kar 17 prostih metov. V raketi je bil razigran Bam Adebayo z 22 točkami in 11 skoki.

Malcolm Brogdon je dosegel rekord kariere na tekmah končnice s 34 točkami, T. J. Warren jih je dodal 23, Victor Oladipo pa 20.

Šov Gogija v prvem polčasu
Miami je odlično začel srečanje. Dragić je s trojko začel in končal delni izid 11:0 in sredi uvodne četrtine so si izbranci Erika Spoelstre nabrali osem točk naskoka (16:8). Ko se je Indiana nevarno približala, je Dragić takoj odgovoril v zadnji minuti prve četrtine. S trojko in polaganjem je postavil izid uvodnih 12 minut (34:27).

Tudi v drugi četrtini je prednost Vročice le še naraščala. Minuto pred odmorom je znašala že ogromnih 20 točk (72:52). V zadnji akciji prvega dela je Dragić s polaganjem prehitel sireno in vse je kazalo na gladko zmago Miamija (74:56). MVP zadnjega evropskega prvenstva je bil najboljši igralec prvega polčasa, nanizal je kar 19 točk.

Pacersi blesteli v tretji četrtini
Indiana je drugi polčas začela odločno. Justin Holiday je s trojko znižal na 76:68. Spoelstra je po treh minutah moral vzeti minuto odmora, saj so njegovi izbranci dosegli le dve točki iz prostih metov. Tretjo četrtino so Pacersi dobili kar s 34:20 in po polaganju Brogdona so se približali na 94:90.

Erik Spoelstra je bil zelo zadovoljen z igro v prvem polčasu. Foto: Reuters

Miami bolj zbran v končnici
Razigrani Brogdon je napovedal napeti zadnji dve minuti, ko je s trojko znižal na 114:112. Dragić in Butler nista bila natančna izza črte, a je Bam Adebayo obakrat ujel žogo in nato zadel dva prosta meta. V zadnje pol minute so Butler, Dragić in Jae Crowder zadeli vse proste mete in potrdili tretjo zmago Miamija.

Dragić: V ključnih trenutkih nismo bili panični
"Zavedali smo se, da tretja tekma ne bo lahka. Agresiven sem bil že v prvem polčasu, imel sem veliko prostora za mete za tri točke. Povedli smo za 20 točk, a so se vrnili in v ključnih trenutkih nismo bili panični. V napadu imamo veliko razpoloženih igralcev, veliko nas je preseglo 20 točk," je na novinarski konferenci povedal Dragić.

Giannis Antetokounmpo stopnjuje formo v končnici. Foto: Reuters

Antetokounmpo že do odmora potopil Orlando
Vse bolj verjetno se zdi, da se bosta v polfinalu Vzhoda pomerila Miami in Milwaukee. Bucksi so na tretji tekmi odpravili Orlando s 121:107 in vodijo z 2:1 v zmagah.

Giannis Antetokounmpo je prikazal najboljšo predstavo v končnici. Zadel je kar 12 izmed 14 metov in prispeval 35 točk, 11 skokov in sedem podaj. Najboljša ekipa rednega dela si je že v prvem polčasu nabrala neulovljivo prednost (70:43), v tretji četrtini jo je povečala na 34 točk.

Najboljša predstava Jamesa v "mehurčku"
LA Lakersi so ugnali Portland s 116:108 in vodijo z 2:1 v zmagah, potem ko so izgubili uvodno tekmo v torek. LeBron James je prikazal najboljšo predstavo v Orlandu z 38 točkami, 12 skoki in 8 podajami. Junak druge tekme Anthony Davis je dodal 29 točk in 11 skokov.

James se je veselil že 158. zmage v končnici. Do rekorda Dereka Fisherja mu manjkajo še tri zmage, ki jih lahko doseže v naslednjih tednih. Foto: Reuters

MVP tekem v "mehurčku" Damian Lillard si je na drugi tekmi izpahnil prst na levi roki. V prvem polčasu ga poškodba ni prav nič motila, saj je dosegel 19 točk, CJ McCollum pa 20. Ob odmoru je Portland vodil s 57:53.

Na začetku tretje četrtine so Blazersi povedli s 64:58, nato pa so Lakersi z delnim izidom 12:0 prišli do preobrata. Carmelo Anthony je nanizal 10 točk in držal priključek. Obramba Blazersov je bila slaba, v tretji četrtini so prejeli kar 40 točk in po 36 minutah so imeli Lakersi sedem točk naskoka (86:93). V zadnji četrtini se je razigral Davis, ki je dosegel kar 12 točk, in prednost Lakersov je še narasla.

Prvič po 10. marcu naj bi zaigral tudi organizator igre Rajon Rondo, ki se je vrnil po operaciji prsta na roki. Na ogrevanju je začutil bolečine v hrbtu, zato ni stopil na parket. Izkazali so se rezervisti Lakersov, ki so dosegli 24 točk. Alex Caruso je bil razigran v drugem polčasu, odlično je odigral v obrambi. Klop Portlanda je prispevala le 8 točk.

"Ogledali smo si posnetke prvih dveh tekem. Zdaj zelo dobro vem, kako se je treba postaviti. Že na začetku tekme sem ujel pravi ritem, čeprav sem zgrešil preveč prostih metov. Od prvega treninga v sezoni želimo biti najboljša obrambna ekipa. V končnici je to še pomembnejše. Drugo tekmo smo odigrali odlično, tudi tokrat smo bili zelo dobri. V končnici moramo stopnjevati ritem," je bil zadovoljen James.

15 zgrešenih prostih metov ni bilo usodnih
Trener Frank Vogel ni bil zadovoljen le s prostimi meti (28/43). Davis jih je zgrešil kar sedem, James pa pet. "Vsak igralec bo na nedeljskem treningu moral izvajati 1000 prostih metov. Tako res ne bo šlo naprej."

Oklahoma v podaljšku do prve zmage
V najbolj napeti sobotni tekmi je bila Oklahoma boljša od Houstona s 119:107 po podaljšku. Rakete vodijo le še z 2:1 v zmagah. Chris Paul je zgrešil met za zmago ob sireni ob koncu rednega dela.

James Harden je prejel šesto osebno napako že po 53 sekundah podaljška. Prvič v letošnji sezoni je tako predčasno končal tekmo in Oklahoma je podaljšek dobila kar s 15:3. Paul je zadel dve trojki, skupaj pa je prispeval 26 točk. Dennis Schrörder se je izkazal z 29 točkami.

Zvezdnik Russell Westbrook še ni igral v tej sezoni zaradi poškodbe mišice in tokrat se je zelo poznalo, da trener Mike D'Antoni rotira le osem košarkarjev.

Nick Nurse je junija lani Toronto popeljal do prvega naslova prvaka. Foto: Reuters

Nurse izbran za trenerja leta
Strateg Toronta Nick Nurse je trener leta v sezoni 2019/20 v Ligi NBA. Za 53-letnega Američana je to prvo takšno priznanje.

"Počaščen sem, da sem dobil priznanje. To res nekaj pomeni," je dejal Nurse, ki je v pretekli sezoni s svojimi igralci osvojil naslov prvaka. "Bilo je nekaj izjemnega osvojiti ligo s temi fanti. To mi je pomenilo daleč največ, a tudi tole je zelo v redu."

Njegova ekipa je tudi v tej zaradi novega koronavirusa močno spremenjeni sezoni še v igri za ubranitev naslova. Toronto vodi že s 3:0 v zmagah proti Brooklynou in si lahko že v nedeljo zagotovi napredovanje.

V novinarskem izboru je Nurse dobil skupno 470 točk za uvrstitev na prvo mesto. Drugi je bil Mike Budenholzer (Milwaukee) s 147 točkami, tretji pa Billy Donovan (Oklahoma City) s 134.

KONČNICA, 1. krog, Vzhod:
ORLANDO (8) – MILWAUKEE (1) 1:2
107:121 (23:31, 20:39, 34:29, 30:22)
Augustin 24 (4/8 za tri), Ross in Vučević (8/19 iz igre) po 20, Fournier 13, Clark, Birch in Iwundu po 6, Fultz 5, Law in B. Johnson po 3, Ennis 1; Antetokounmpo 35 (12/14 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Middleton 17, 8 skokov in 6 podaj, B. Lopez 16, Bledsoe 14, Korver in Matthews po 9, Hill 8, DiVincenzo 6, Connaughton 5, R. Lopez 2.

MIAMI (5) – INDIANA (4) 3:0
124:115 (34:27, 40:29, 20:34, 30:25)
Butler 27 (5/16 iz igre, prosti meti 17/20), Dragić 24 (8/17 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 3/5), 6 podaj in 2 skoka v 36 minutah, Adebayo 22 in 11 skokov, Herro 20 (3/6 za tri), Crowder 11 in 8 skokov, Iguodala 3, Olynyk 2; Brogdon 34 (11/17 iz igre, 4/7 za tri), 14 podaj in 7 skokov, Warren 23, Oladipo 20, Turner 15 in 12 skokov, A. Holiday 10, J. Holiday 9, McDermott in Sampson po 2.