Luka Dončić je 17 od 30 točk dosegel v tretji četrtini, ko so Mavericksi povozili Knickse. Foto: AP

V prvem polčasu ni prav nič kazalo na gladko zmago Mavericksov, ki so slabo igrali v obrambi. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo dobili z 41:15. Dončić je prispeval 17 točk, Hardaway pa je zadel pet trojk. Proti nekdanjim soigralcem je bil zelo motiviran, za Knickse je odigral 254 tekem v štirih sezonah.

Dallas je zadel 24 trojk iz 61 poskusov (rekord v Madison Square Gardnu). Tokrat je manjkal Christian Wood, ki je zbolel, a se to ni pretirano poznalo, skok je Dallas dobil s 50:45.

Le Randle v pravi formi pri gostiteljih
Julius Randle je 21 od 24 točk dosegel v prvem polčasu, v zadnji četrtini pa je sedel na klopi, saj je bila razlika prevelika. Jalen Brunson se je prvič srečal z nekdanjimi soigralci, 12. julija je iz Dallasa prestopil v New York. Prispeval je le 13 točk.

Julius Randle je bil neustavljiv v prvem polčasu, v nadaljevanju pa je zmogel le še tri točke. Foto: AP

Knicksi hitro povedli s 15 točkami naskoka
Knicksi so odlično začeli sobotno matinejo (tekma se je začela 12.30 po lokalnem času). Julius Randle je dosegel uvodnih sedem točk, Quentin Grimes pa je s trojko povišal na 14:5 in po treh minutah in pol je Jason Kidd moral vzeti minuto odmora. Dončić je z dvema prostima metoma in trojko izenačil na 16:16. Obramba Mavericksov je bila znova zelo slaba, Randle je zlahka dosegal koše in v zadnjih dveh minutah in pol so Knicksi z delnim izidom 11:2 povedli z 32:20 po 12 minutah.

Na začetku druge četrtine je Dončić počival, Isaiah Hartenstein pa je poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (38:23). Dallas je odgovoril z delnim izidom 10:0, razigral se je Dinwiddie, tudi Reggie Bullock je zadel izza črte. Randle je do odmora zbral kar 21 točk, s trojko po koraku nazaj je postavil izid polčasa 59:52.

Jalen Brunson in trener Tom Thibodeau sta se jezila na nekatere sodniške odločitve. Foto: AP

Dončić in Hardaway blestela v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa so se Mavericksi razigrali. Dončić je s trojko izenačil na 65:65 in nato skoraj v vsakem napadu poiskal Hardawaya, ki je v štirih minutah zadel kar pet trojk. Z desetimi zaporednimi točkami so si Mavericksi priigrali 10 točk naskoka (68:78). Jezni trener Tom Thibodeau je vzel minuto odmora. Gostitelji niso več našli ritma v napadu, kar pet minut in 19 sekund niso dosegli niti točke. Dončić se je sprostil in dvakrat zapored zadel z devetih metrov po koraku nazaj. V tretji četrtini je nasul kar 17 točk, Mavericksi pa so jo dobili z 41:15. Po 36 minutah so bili Knicksi v zelo neugodnem položaju (74:93).

Rezervisti dobili priložnost v zadnjih minutah
Dončić je celotno zadnjo četrtino presedel na klopi in se večkrat veselil uspešnih potez soigralcev. Knicksi so delovali kot razbita vojska tudi v zadnji četrtini. Maxi Kleber je bil dvakrat zapored natančen izza črte, tudi Bullock in Dinwiddie sta bila natančna in sedem minut pred koncem je bilo srečanje odločeno (83:113).

Dončić našel energijo v drugem polčasu
"V prvem polčasu nisem bil razpoložen. Velik izziv je bil, da pridem iz garderobe in začnem drugi polčas z veliko več energije," je poudaril Dončić.

"Končno sem v garderobi videl same nasmejane obraze. Žoga je hitro krožila, vsi so dobili priložnost. Mi smo ekipa, ki zmaguje in izgublja zaradi meta za tri točke. Tokrat smo jih zadeli veliko in to je odločilo," je bil nasmejan trener Kidd.

Brunson ni užival proti nekdanjim soigralcem
"Začeli smo odlično. Prehitro smo zapravili 15 točk prednosti. Že v drugi četrtini smo izgubili ritem v napadu in v nadaljevanju je šlo vse skupaj le še navzdol," je bil potrt Thibodeau.

"Niti malo nisem užival na današnji tekmi. Igrali so odlično, mi pa zelo slabo. Po koncu tekme sem se pozdravil z vsemi, imam številne prijatelje v Dallasu," je dodal Brunson.

V ponedeljek Phoenix prihaja v American Airlines Center
Z zmago se je Dallas povzpel na deseto mesto na Zahodu, v prihodnjih sedmih dneh pa ga čakajo težke preizkušnje. V noči s ponedeljka na torek se bodo srečali z vodilnim moštvom Zahoda Phoenixom, nato pa že naslednji večer sledi gostovanje v Denverju.

Anfernee Simons je zadel sedem trojk v Salt Lake Cityju. Foto: Reuters

Gobert izključen zaradi namernega spotikanja
Minnesota je v Target Centru izgubila proti Oklahomi s 128:135. Rudy Gobert je bil izključen devet minut pred koncem prvega polčasa. Center je najprej zaustavil Kenricha Williamsa, ki je padel na parket, nato pa je Francoz padel prek njega. Ko se je skušal Williams pobrati, je Gobert iztegnil nogo in ga spotaknil. Prišlo je do prerivanja igralcev obeh ekip. Po ogledu posnetka so se sodniki odločili, da Goberta izključijo.

Simons nasul Utahu 45 točk
Zelo napeto je bilo v Vivint Areni v Salt Lake Cityju, kjer je Utah izgubil proti Portlandu s 111:116. Anfernee Simons je bil junak večera s 45 točkami. Jerami Grant je 13 od 33 točk zbral v zadnji četrtini.

To je bila šele druga zmaga Blazersov na zadnjih devetih tekmah, na zadnjih sedmih je manjkal zvezdnik Damian Lillard.

Tekme 3. decembra:
NEW YORK – DALLAS
100:121 (32:20, 27:32, 15:41, 26:28)
Randle 24 (8/15 iz igre, 3/8 za tri), Quickley 23 (7/11 iz igre), Brunson (5/11 iz igre, 2/3 za tri) in Barrett po 13, Grimes 9, Toppin in Rose po 4, Mihajluk 3, Robinson, Hartenstein in Sims po 2, McBride 1; Dončić 30 (11/21 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 4/4), 8 skokov in 7 podaj v 29 minutah, Hardaway 28 (8/13 za tri), Dinwiddie 17 (3/8 za tri), 9 skokov in 9 podaj, Kleber 13 (3/5 za tri), Bullock 10, Green 7, Powell 6, Hardy 5, Finney Smith 3, McGee 2.

LA CLIPPERS – SACRAMENTO 96:123
Boston 18 (4/6 za tri), Zubac (15 skokov) in Mann po 13, George in Leonard nista igrala; Sabonis 24 (10/11 iz igre, 2/2 za tri), K. Murray 23, Fox 14, Monk 13 (3/5 za tri).

CHARLOTTE – MILWAUKEE 96:105
Rozier 26 (10/21 iz igre), McDaniels 21, Oubre 20; Portis 20 (9/18 iz igre), Nwora 17, B. Lopez in Carter po 14, G. Antetokounmpo ni igral.

TORONTO – ORLANDO 121:108
Anunoby 32 (12/17 iz igre), Siakam 26 (9/15 iz igre), 10 podaj in 8 skokov, Barnes 17 in 14 skokov, VanVleet 13; Ross (7/7 iz igre, 4/4 za tri) in Bol po 18.

MINNESOTA – OKLAHOMA CITY 128:135
Russell 27 (10/16 iz igre), Edwards 26, Nowell 21, Reid 13 in 18 skokov; Gilgeous Alexander 33 (10/17 iz igre, prosti meti 12/12), Giddey 21 (3/7 za tri), 12 skokov in 7 podaj, Dort 18 (3/4 za tri).

GOLDEN STATE – HOUSTON 120:101
Wiggins 36 (14/19 iz igre, 8/10 za tri), Curry 30 (10/21 iz igre, 8/17 za tri) in 10 podaj, Poole 21 (5/8 za tri), Porter 20 (1/9 za tri), Eason (10 skokov) in Martin in Green po 13.

UTAH – PORTLAND 111:116
Clarkson 24 (10/26 iz igre, 1/9 za tri), Markkanen 21 (4/6 za tri), Sexton 19; Simons 45 (15/25 iz igre, 7/12 za tri), Grant 33 (10/18 iz igre), Nurkić 15 in 14 skokov, Lillard ni igral.