Anthony Davis (levo) je podelil kar pet blokad. Foto: Reuters
Nikola Jokić je v zadnjem mesecu v življenjski formi. Foto: Reuters
LeBron James in soigralci so se po četrtkovem porazu proti Washingtonu hitro pobrali. Foto: Reuters

v New Orleansu doživeli grenak poraz, Pelikani so bili boljši s 124:123 po podaljšku. Goran Dragić je bil najboljši igralec Vročice s 30 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami.

Pri gostiteljih je blestel Anthony Davis s 45 točkami in 17 skoki, petimi blokadami in petimi ukradenimi žogami. V podaljšku je odločilni koš sedem sekund pred koncem dosegel Jrue Holiday, ki je prispeval 29 točk. Za Miami sta poskušala Dwyane Wade in Josh Richardson, ki pa sta bila v zadnjem napadu premalo natančna.

Gostje so imeli na začetku zadnje četrtine osem točk prednosti (84:92). Pelikani so se nato razigrali, na krilih Davisa po povedli s 106:101 dve minuti pred koncem. Dragić je 14 sekund pred koncem zadel za 108:108 in na vrsti je bilo dodatnih pet minut.

V podaljšku je Dragić nanizal pet točk (112:115), nato pa so ga gostitelji bolje pokrili in odgovornost so morali prevzeti drugi košarkarji. James Johnson je po podaji "Gogija" polagal za 119:119 minuto pred koncem, Wade pa je celo poskrbel za vodstvo Miamija. Davis je 29 sekund pred koncem podaljška izenačil in dodal še prosti met po prekršku Bama Adebaya. Erik Spoelstra je vzel minuto odmora in Wade je bil natančen za novo vodstvo gostov (122:123). Obe ekipi sta ostali brez minute odmora. Holiday je bil natančen, nato pa se je Miamiju mudilo, Wade in Richardson pa nista zadela.
Dragić: To je bila dobra tekma na težkem gostovanju
"Vsekakor smo razočarani in žalostni, ker smo izgubili tesno končnico. Imamo še dovolj energije in borili se bomo do konca rednega dela. Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo na težkem gostovanju,"
je poudaril Dragić, ki je igral prvič po nedeljski tekmi All Star v Staples Centru v Los Angelesu.
"Trudim se dodati svoj delež. Ko je šel Cousins na klop, sem razmišljal. Poskušal sem narediti stvari, ki jih drugače ne bi. In potem sem zgolj igral košarko, z veliko poguma, predvidevanji, poskušal sem najti pravi recept in svoje soigralce," je povedal Davis.

Za Dragića in druščino, ki so s 30 zmagami na osmem mestu zahodne konference, ne bo premora. Že v noči na nedeljo je na sporedu obračun z Memphisom.

Trojna dvojčka Jokića in Jamesa
Denver je v napetem srečanju premagal San Antonio s 122:119. Že tretjič zapored je Nikola Jokić dosegel trojni dvojček (28 točk, 11 skokov in 11 podaj). Spursi so doživeli že šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah. V nedeljo jih čaka težko gostovanje v Clevelandu.

Enajsti trojni dvojček v letošnji sezoni je dosegel LeBron James (18 točk, 14 skokov in 11 podaj), Cleveland je v drugem polčasu odpravil Memphis (89:112). Grizliji so uvodno četrtino dobili s 27:20, potem pa so se razigrali še novi košarkarji pri Cavaliersih. George Hill je prispeval 18 točk, Larry Nance 15, Jordan Clarkson pa 14.
Butler si je poškodoval koleno
Najboljša ekipa lige Houston je prišla do enajste zaporedne zmage. Rakete so premagale Minnesoto s 120:102. James Harden se je izkazal z 31 točkami. Minnesota je v tretji četrtini ostala brez poškodovanega Jimmyja Butlerja. Parket je zapustil v velikih bolečinah s pomočjo soigralcev, zelo verjetno gre za resno poškodbo kolena.

Petkove tekme:
NEW ORLEANS - MIAMI * 124:123
Davis 45 (17/34 iz igre), 17 skokov, 5 blokad in 5 ukradenih žog, Holiday 29, Clark 21; Dragić 30 (12/22 iz igre, 2/3 za tri), 9 skokov in 8 podaj v 32 minutah, Whiteside 19 in 16 skokov.

DETROIT - BOSTON 98:110
Smith 20, Griffin 17, Drummond 15 in 17 skokov; Theis 19, Irving 18, Morris in Tatum po 15.

INDIANA - ATLANTA 116:93
Sabonis 21 in 13 skokov, Young 20, Joseph 15; Taylor 17, Prince 14.

WASHINGTON - CHARLOTTE 105:122
Beal 33, Porter 16; Kaminsky 25, Walker 24 (5/10 za tri), Williams 15.

HOUSTON - MINNESOTA 120:102
Harden 31 in 9 podaj, Capela 25 in 11 skokov, Paul 14, 10 skokov in 8 podaj; Wiggins 21, Towns in Teague po 18.

MEMPHIS - CLEVELAND 89:112