Dwyane Wade bo po koncu sezone prost igralec in bi lahko zapustil Miami. Foto: EPA
Carlos Boozer
Carlos Boozer je bil najbolj zaslužen za zmago Utaha. Foto: EPA
Jason Kidd in George Hill
Georgea Hilla (desno) si bo zapomnil tudi Dallasov veteran Jason Kidd. Foto: EPA

Gostitelji so slavili po zaslugi izjemne predstave Dwyana Wada, ki je s 46 točkami dosegel osebni rekord v "playoffu". 19 jih je zbral v četrti četrtini, ki jo je Miami dobil s 30:15 (delni izid 25:8). Na začetku zadnjega dela igre je hitro dosegel tri trojke in svoji ekipi zagotovil vodstvo s 85:78. Do konca se Celticsi, ki so na sedmi tekmi prvič letos morali priznati premoč Heatu, niso več pobrali.
Cleveland, Utah in San Antonio so povedli s 3:1 v zmagah.
Trojni dvojček Jamesa
Cavaliersi so s 121:98 zmagali v Chicagu. LeBron James je s 37 točkami, 12 skoki in 11 podajami dosegel trojni dvojček. Že ob polčasu je Cleveland vodil za 10 točk. James je trojke metal 6/9, eno je zadel skoraj s sredine igrišča, ko je ob koncu tretje četrtine povišal na 99:76. Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Joakim Noah, ki je 21 točkam dodal 20 skokov.

Denver se je prebudil prepozno
Utah je bil boljši od Denverja s 117:106. Zmagovalca je odločil že v prvih treh četrtinah, ko je povedel za 18 točk. Nuggetsi so z 12 točkami Carmela Anthonyja v zadnji četrtini (skupaj 39) le nekoliko ublažili poraz. Trikrat so se približali na sedem točk zaostanka, vendar so Jazzerji z zbranim izvajanjem prostih metov zadržali njihov nalet. Carlos Boozer se je izkazal z 31 točkami in 13 skoki.

Hill zasenčil udarni trio Spursov
San Antonio je Dallas ugnal z 92:89. Junak Spursov je bil George Hill, ki je Mavericksom nasul 29 točk. Slab večer je imel na svoj 34. rojstni dan Tim Duncan, ki je k zmagi prispeval le 4 točke. Vse od leta 2007 so bili na 41 tekmah v končnici najboljši strelci San Antonia Duncan, Manu Ginobili ali Tony Parker. Tokrat je slavo požel 23-letni branilec Hill.
Dallas je v tretji četrtini, ki so jo Spursi dobili z 29:11, zapravil prednost 14 točk (51:37). V tem delu igre je zgrešil zadnjih 11 metov. Dobri dve minuti pred koncem so se gostje sicer približali le na dve točki (84:86), a je Ginobili ohranil mirne živce ter s trojko in prostima metoma ohranil zmago doma.