Goran Dragić in soigralci bodo tretjo zmago naskakovali v sredo v domači American Airlines Areni, kjer so dobili prva dva obračuna serije. Foto: Reuters
Kemba Walker
Kemba Walker je bil v ključnih trenutkih nerešljiva uganka za Miami. Foto: Reuters
Kevin Durant, Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki je Kevinu Durantu čestital za preboj v drugi krog. Foto: Reuters
Al-Farouq Aminu
Al-Farouq Aminu je blestel na dvoboju s Clippersom. Foto: Reuters

Tokrat je bil jeziček na tehtnici, ki je prevesil na stran Sršenov, Kemba Walker. Organizator igre Charlotta je v odločilni zadnji četrtini dosegel 11 zaporednih točk domače ekipe, srečanje pa končal s 34 točkami, s čimer je popravil osebni rekord v končnici. "V končnicah je neverjetno samozavesten in zato takrat zadeva," je o svojem varovancu povedal trener Steve Clifford, Walker pa je dodal: "Vso kariero sem znan po tem, da v odločilnih trenutkih naredim velike poteze. Tokrat je bil to lep dokaz tega."

Tako kot na prvi tekmi v Time Warner Cable Areni je tudi tokrat pomembno vlogo odigral drugi branilec udarne naveze Jeremy Lin, ki je vpisal 21 točk. Košarkar tajvanskih korenin je v prvem polčasu držal Hornetse v igri, ko so odigrali odlično drugo četrtino, ki so jo dobili za 16, vmes pa naredili serijo 23:6. V drugem delu je vajeti igre prepustil Walkerju. Miamiju je sicer po zaostanku 18 točk uspel delni izid 17:1, toda v vodstvo ni več prišel.

Ključen je bil tudi prispevek Courtneyja Leeja, ki je 4,6 sekunde pred koncem zadel dva prosta meta, potem ko je bila storjena napaka ob napadalnem skoku. Lee je odigral tudi odlično v obrambi, saj je Dwyana Wada zaustavil pri 12 točkah in metu iz igre 4/11. 12 točk je dosegel tudi Goran Dragić, ki je iz igre metal 50-odstotno, dodal pa je še po tri skoke in podaje. Prvi strelec Miamija je bil sicer Joe Johnson s 16 točkami. Gostitelji so bili znova bistveno uspešnejši v raketi, kjer so dosegli 44 točk, gostje pa le 30.

Oklahoma prek Dallasa v drugi krog
Lastnik Dallasa je pred tekmo dejal, da ima Oklahoma le enega superzvezdnika, Kevina Duranta, da je Russell Westbrook All Star igralec, a ne superzvezdnik. Na novinarski konferenci ga je Durant označil za idiota. Westbrook pa je odgovoril na parketu, ko mu je le ena podaja zmanjkala do novega trojnega dvojčka. Ustavil se je pri 36 točkah (13/23 iz igre), 12 skokih in devetih podajah. Durant je prispeval 33 točk (8/13 za dve, 3/11 za tri). Oklahoma je iz igre metala več kot 50-odstotno, skok pa dobila z 42:35. Westbrook je dal 13 točk, ko si je po prvi četrtini domača vrsta priigrala 11 točk naskoka. Dallas se je nato povsem približal, a z dobro končnico polčasa je prednost gostiteljev znašal sedem točk. V drugem krogu se bo Thunder pomeril s San Antoniem.

Portland je na domačem parketu ugnal Clipperse z 98:84 in izenačil serijo na 2:2. Še hujši udarec kot poraz je za košarkarje Los Angelesa poškodba Chrisa Paula. Motor in prvi organizator igre si je zlomil kost v roki. Paul je na prvih treh tekmah serije dosegal več kot 26 točk na srečanje. Pod obročem Portlanda je bil razigran Al-Farouq Aminu, ki je dosegel rekord kariere s 30 točkami, Mason Plumlee pa je dvojni dvojček dosegel s skoki in podajami. Ujel je 14 odbitih žog in vpisal 10 podaj, a le dve točki.

VZHOD, 1. krog
CHARLOTTE (6) - MIAMI (3) 2:2
89:85 (19:26, 29:13, 21:22, 24:20)
Walker 34, Lin 21, Lee 11, Jefferson 9, Zeller 8, Kaiminsky 4, Hawes 2; Johnson 16, Deng 15, Wade 12 in 10 podaj, Dragić 12 (3/6 za dve, 2/4 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 24 minutah, Winslow in Whiteside po 8, Stoudemire in Green po 5, Richardson 3.

118:104(19:25, 26:22, 21:37, 29:32)
Westbrook 36 in 12 skokov, Durant 33, Adams 15 in 10 skokov, Waiters 11, Roberson 6, Payne in Kanter po 5, Collinson 3, Ibaka in Foye po 2; Nowitzki 24, Powell 16, Anderson 14, Pačulia 12, Matthews 11, Felton 10, Harris 9, Barea 8.

PORTLAND (5) - LA CLIPPERS (4) 2:2
98:84 (24:20, 23:23, 19:21, 32:20)
Aminu 30 in 10 skokov, McCollum 19, Harkless, Lillard in Crabbe po 12, Henderson in Davis po 4, Montero 3, Plumlee 2, 14 skokov in 10 podaj; Griffin in Green po 17, Paul 16, Crawford 12, Redick 8, Jordan 7 in 15 skokov, Rivers 4, Ayres 2.

Sreda:

HOUSTON (8) - G. STATE (1) 1:3
Memphis (7) - SAN ANTONIO (2) 0:4
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.