Goran Dragić je bil ob zmagi Miamija nad Atlanto tretji strelec svoje ekipe. Ob začetku tretje četrtine je s trojko poskrbel za najvišje vodstvo Miamija na tekmi (+21). Točno 12 minut pozneje je bil izid izenačen. Foto: Reuters
Kevin Durant
Golden State Warriorsi so v prvem polčasu nihali v igri, v nadaljevanju pa so povsem zasenčili Dallas in gladko zmagali v Teksasu. Kevin Durant je k zmagi svoje ekipe prispeval 25 točk. Foto: Reuters
LaMarcus Aldridge
San Antonio Spursi letos še ne poznajo poraza. Foto: Reuters
Nikola Jokić
Nikola Jokić je bil najboljši strelec Denverja, a poraza proti Washingtonu ni mogel preprečiti. Foto: Reuters

Gostitelji s Floride so se morali v zadnjem delu tekme pošteno potruditi za zmago in se izogniti velikemu spodrsljaju, saj so na začetku drugega polčasa vodili že za 21 točk, nato pa po izjemno slabi tretji četrtini (15:29), v kateri so gostje dosegli skoraj dvakratnik točk, Atlanti dovolili vrnitev.

Po dvakratnem izenačenju na 77 in 79 je sledil delni izid 7:0 (razigral se je predvsem Kelly Olynyk), po katerem se Atlanta ni več pobrala. Prvo ime srečanje je bil Josh Richardson, ki se je ustavil pri 21 točkah, v zaključku tekme je dvakrat zapored žogo položil skozi obroč za delni izid 17:6, ki je pokopal ekipo Mika Budenholzerja.

Edini slovenski predstavnik v Ligi NBA Goran Dragić je za Miami v 33 minutah ob metu iz igre 7/16 (2/5 za tri, 3/6 prosti meti) zbral 19 točk in je bil po Richardsonu in Waynu Ellingtonu - ta je blestel predvsem v prvem polčasu, ko je zadel šest trojk - tretji strelec ekipe. Statistiko je oplemenitil še s šestimi podajami in ukradeno žogo.