Miha Zupan zapušča Helios Suns. Foto: Helios Suns

Gostje so dobili prvo četrtino, izenačili v drugi, bili boljši v tretji, v zadnjih desetih minutah pa so gostitelji naredili delni rezultat 26:11. Tri minute in pol pred koncem so Domžalčani vodili. Krka je do konca prek Domna Bratoža in Paola Marinellija dosegla še deset točk, Helios pa zgolj en koš.

Zupan, nekdanji slovenski reprezentant, se od Heliosa poslavlja zaradi ponavljajočih se težav s hrbtom, zaradi katerih njegove igre niso bili take, kot bi lahko bile. Njegovo mesto bo poskušal zapolniti 24-letni Američan Mike Thorne Jr., ki je svoje nove soigralce že spremljal na tekmi v Novem mestu. Gre za 208 cm visokega centra, ki je nazadnje igral za Univerzo Illinois.

Brez poraza pa ostajajo košarkarji Sixta Primorske, ki so s 87:77 odpravili Šenčur. Blestel je Nejc Zupan, ki je dosegel 25 točk.