Nejc Klavžar, najboljši strelec slovenske izbrane vrste na EP-ju, je tokrat dosegel 19 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Košarkarjem, ki so si že v četrtek z zmago nad italijanskimi vrstniki zagotovili obstanek v diviziji A, niti drugič na EP-ju v Tel Avivu ni uspelo premagati Grkov.

Po prvi četrtini so slovenski košarkarji vodili za točko (23:22). Tekma je bila nato izenačena, Grki pa so si v zadnji minuti druge četrtine priigrali osem točk naskoka (42:50). Po vrnitvi z odmora so hitro povedli z dvomestno prednostjo (54:65), razliko pa so v zadnji četrtini povišali na + 16 (63:79), tekmo so brez težav pripeljali do konca.

Pri Sloveniji je izstopal košarkar Helios Sunsov Nejc Klavžar, ki je dosegel 19 točk. Najboljši strelec prejšnje tekme proti Italiji, David Kralj, zaradi otekline na stopalu ni vstopil v igro.

Slovenijo jutri čaka še zadnja tekma košarkarji se bodo za 11. mesto pomerili z reprezentanco Črne gore, ki je danes izgubila proti Ukrajini.