Košarkarji Petrola Olimpije so igrali zadnjo domačo tekmo v Ligi prvakov. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji AEK-a s polnim plenom iz Tivoliju

Po tretjem zaporednem porazu in skupno devetem v 13 krogih Lige prvakov je jasno, da bodo košarkarji Petrola Olimpije naslednji teden na Poljskem končali evropsko sezono. Možnosti za eno od prvih štirih mest, ki vodijo med 16 najboljših ekip, že nekaj časa nimajo več, zdaj pa so zapravili še zadnjo priložnost za peto ali šesto mesto v skupini C, ki pomenita nadaljevanje v drugorazrednem Fibinem tekmovanju.

AEK z zmago še ostaja v igri za uvrstitev med najboljših 16 ekip.

Ekipi sta bili izenačeni tri četrtine, v zadnji četrtini pa so Grki stopili na plin in tekmo zanesljivo dobili.

Dober začetek, slab konec
Po izenačeni prvi četrtini so Ljubljančani v drugi četrtini z delnim izidom 14:4 povedli za osem (32:24). Ob polčasu je Olimpija vodila za tri (36:33). Grki so v tretji četrtini zaigrali na polno, povedli so za šest (51:57), a je Olimpija do konca tega dela igre zaostanek prepolovila (54:57).

V začetnih minutah odločilne četrtine je sledil padec Olimpije, ki je tako ponudila priložnost Grkom, da znova povedejo z višjo razliko (56:64). Grki so ponujeno izkoristili, po trojki Greena pa so prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (56:67). Zmaji so prvo točko v zadnji četrtini vpisali šele po štirih minutah in pol (57:69). Zmaji so imeli dovolj časa za preobrat, a izgubljenih žog je bilo preveč, da bi do tega tudi prišli.

Varovanci Zorana Martića bodo v zadnjem krogu prihodnji torek gostovali pri zadnjeuvrščeni ekipi Rosi Radom, ki je edino zmago dosegla v drugem krogu v začetku oktobra.