Saša Vujačič je zadel eno trojko, zgrešil pa je pet metov iz igre. Foto: Reuters
Kobe Bryant, Michael Beasley
Kobe Bryant v šestih minutah ni dosegel točke, Michael Beasley pa jih je k zmagi Minnesote prispeval kar 21. Foto: Reuters

V prvem polčasu je bilo srečanje zelo izenačeno, Lakersi so odšli na odmor s točko naskoka (55:56). MVP zadnjih dveh finalnih serij Kobe Bryant je dobil stoječe ovacije 18.689 gledalcev v O2 Areni ob predstavitvi igralcev, igral pa je le uvodnih šest minut, saj se šele počasi priključuje treningom po operaciji kolena.
Webster hitro dokazal svoje kvalitete
Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Volkovi dobili kar z 32:18. Prva peterka Lakersov ni bila motivirana, medtem ko so Timberwolwsi po lanski slabi sezoni polni energije. Blestela sta nekdanji branilec Portlanda Martell Webster (24 točk; 8/13 iz igre, 3/5 za tri) in Marcus Beasley (21 točk; 8/10 iz igre), ki je igral le 18 minut, v zadnji četrtini pa sploh ni več stopil na parket.

Vujačič, ki je dosegel zadnji dve točki v lanskem epskem finalu na sedmi tekmi proti Bostonu s prostima metoma, je vstopil v drugi četrtini. 26-letni Mariborčan je igral 17 minut in prispeval 7 točk. Lakersi se bodo v četrtek ob 21.00 v Blaugrani pomerili s prvakom Evrolige Barcelono, Minnesota pa se bo v sredo zvečer srečala z New York Knicksi, ki so v nedeljo odpravili Armani Jeans v Milanu s 125:113.