Jaka Blažič in soigralci so dobro začeli Ligo ABA, slabše pa jim gre v Evropskem pokalu, kjer so izgubili vse štiri tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Krka je na gostovanju pri Budućnosti izgubila z 80:60.

Večji del tekme v Stožicah, kjer se je zbralo 3.000 gledalcev, je bila v prednosti Olimpija, nekajkrat pa so povedli tudi gostje. Prednost gostiteljev je začela rasti na začetku druge minute zadnje četrtine, ko je Marko Simonović s trojko prednost povišal na štiri točke, z novo trojko pa v 35. minuti na šest (71:65).

Sledila sta dva uspešna zaporedna napada, ki sta ga zaključila Codi Miller McIntyre in Maik Zirbes z zabijanjem za 10 točk naskoka Olimpije (75:65).

Po ukradeni žogi Eda Murića je Miller McIntyre povišal na 77:65, Zirbes pa je nato sklenil dva napada domačih, ki so sredi predzadnje minute povedli za 15 točk (83:68), in dvoboj je bil odločen.

S 15 točkami sta bila najboljša strelca pri Olimpiji Miller McIntyre in Simonović, eno manj je dosegel Andrija Stipanović. Na drugi strani je dvomestno število točk zmogla le trojica na čelu z Nemanjo Gordićem (13).

Beograjčani imajo v Evropskem pokalu kot edina ekipa po štirih krogih štiri zmage.

Koper do odločilne prednosti v tretji četrtini
Koprčani so zmagali tretjič zapored. Tekmo so začeli izvrstno, saj so hitro povedli s 14:4. Vendar prednost tudi zapravili, saj so v deveti minuti vodili le še za dve točki, 30 sekund pred koncem prve četrtine pa je bilo 26:26.

Dobro igro so košarkarji iz Bara v Črni gori prenesli tudi v drugih 10 minut, ko so ušli na 28:38. Nato so Primorci znova zaigrali bolje, dobro minuto pred koncem polčasa napravili preobrat (44:43), ob odmoru pa je bilo 46:47.

Po slabih dveh minutah igre v drugem polčasu so Koprčani po košu Alena Hodžića spet povedli, nato pa počasi zagospodarili na parketu. Do konca tretje četrtine so si priigrali deset točk zaloge (74:64). To so do sredine zadnje četrtine povečali na 15 točk. Mornar ni več našel načina, kako zmanjšati zaostanek in Bonifika je lahko začela slaviti nov uspeh.

Najboljši strelec tekme je bil z 22 točkami Lance Harris.

Novomeščani ne premagajo uroka Morače
Košarkarji Krke bodo imeli na gostovanja v dvorani Morača še naprej slabe spomine, saj so tam prvič in zadnjič zmagali leta 2002, nato pa enajstkrat po vrsti izgubili.

Krkaši, ki so odšli v Črno goro na krilih dveh zaporednih zmag, so se dobro lotili zanje težkega izziva. Na začetku druge četrtine so še izenačili na 20:20, a nato popustili. Po prvem polčasu so zaostajali za 16 točk (41:25), po 30 minutah pa za 20 (61:41), kolikor je bila razlika tudi na koncu. Največ točk za Novomeščane je prispeval Ivan Ramljak, 12.