Luka Rupnik in Nemanja Vranješ
Zach Wright
Zach Wright je edini koš iz igre dosegel 3,9 sekunde pred koncem, ko je s polaganjem poskrbel za vodstvo Olimpije s 60:59. Foto: www.alesfevzer.com

Zeleno-beli so prikazali najslabšo predstavo v letošnji sezoni. Izza črte so metali le 24-odstotno (5/21), zgrešili pa so devet prostih metov (5/14).
Zaostajali so večino tekme, v končnici pa z delnim izidom 10:0 prišli do vodstva s 60:59 po polaganju Zacha Wrighta. V zadnji akciji na tekmi je najboljši igralec tekme Vranješ (18 točk, 7/10 za dve) polagal z desno roko za prvo zmago Sutjeske v Jadranski ligi.
Zmaji popustili v drugi četrtini
V uvodni četrtini je bil izid ves čas izenačen, Miha Lapornik je s trojko poskrbel za vodstvo Olimpije po prvih desetih minutah (20:19).
Gostje so prevzeli pobudo ob koncu polčasa, Nemanja Čalasan in Vranješ sta poskrbela za lepo prednost ob odmoru (28:35). Črnogorci so zelo dobro pazili na Wrighta, zmaji pa niso imeli pravih rešitev v napadu, v drugi četrtini so dosegli le osem točk.
Sutjeska vodila že za 13 točk
Na začetku drugega polčasa je Sutjeska povedla že za 13 točk (32:45). Nikola Pavličević je zadel trojko, natančna sta bila še Vranješ in Draško Albijanić. Sava Lešić je s štirimi zaporednimi točkami ujel priključek (45:49), a je Pavlićević zadel še eno trojko tik pred koncem tretje četrtine (45:52).
Vranješ odgovoril Wrightu
V zadnji četrtini se je razigral Vranješ, ki je nanizal sedem točk zapored, po trojki v 34. minuti je bila Olimpija že v velikih težavah (50:59). Gostom se je nato popolnoma ustavilo v napadu, Mitja Nikolić je dvakrat ukradel žogo in po protinapadih znižal na 58:59. Po zgrešenem metu Pavličevića izza črte je Wright po prodoru poskrbel za prvo vodstvo zmajev v drugem polčasu (60:59), a Vranješ je v zadnjem napadu uspešno odgovoril.